Córka Gessler, Lara, od lat walczy o stworzenie własnej kariery i wyjście z cienia słynnej matki, która jest gwiazdą kulinarnego show „Kuchenne Rewolucje” w TVN. Jak jednak ujawniła, dorastanie w rodzinie popularnej restauratorki nałożyło na nią ogromny ciężar. To wszystko spowodowało, że ciężko zachorowała.

Córka Magdy Gessler od najmłodszych lat niezwykle podziwia matkę. Przez bardzo długi czas próbowała jej dorównać, mając wrażenie, że nie robi w tym kierunku wystarczająco wiele. Ostatecznie była zmuszona walczyć z poważnym zaburzeniem psychicznym, które zaczęło się jednak w stosunkowo niegroźny sposób.

Córka Gessler szczerze o swojej chorobie

– Myślę, że kilkanaście lat temu podświadomie, choć w ekstremalny sposób, chciałam uporządkować sobie świat. Dostałam bzika na punkcie odpowiedniego jedzenia. Nadmiernie uważałam na to, co jem, jak i kiedy. Wszystko musiało być dokładnie tak, jak zaplanowałam. W dbałości o posiłki nie chodziło mi o wygląd, szczupłość, tylko o zdrowie i obsesyjna kontrole nad nim. To się nazywa ortoreksja – wyjawiła córka Gessler w wywiadzie dla „Urody życia”.

– Przyjaciółki z liceum wepchnęły mnie na wagę. Niepokoiły się, że jestem strasznie chuda. Zanim zaczął się ten bzik, ważyłam 58 kilogramów, tamtego dnia na wadze zobaczyłam 45, co przy wzroście 173 cm jest, delikatnie mówiąc, przesada. Mama gotowa była porwać cały świat do interwencji. Ale wiadomo – ortoreksja to zaburzenie psychiczne, wiec jeśli ktoś z zewnątrz próbuje ingerować, reagujesz agresją – dodała córka Magdy Gessler.

– Powiedziałam: „Zostawcie mnie na dwa miesiące”. Wydreptałam z tego stanu po swojemu. Jadłam jak dotąd, ale dołączyłam jeden lód w czekoladzie dziennie, z czasem przesterowałam się na sport. Zawsze był dla mnie ważny – wcześniej wspinałam się, uprawiałam taekwondo, lekkoatletykę, tenis. Ćwiczenia okazały się najlepszym psychologiem. Opanowałam całkowicie sytuacje. Myślę, że zaburzenie było konsekwencja niedoboru stabilizacji w dzieciństwie, rodzajem kompensacji – powiedziała także Lara Gessler.

Ostatecznie młodej kobiecie udało się jednak w odpowiedni sposób uporządkować swoje życie prywatne. Bezpośrednio przyznaje, że obecnie stara się być dla mamy prawdziwym oparciem i „uwielbia ich wspólną pracę”.

ZOBACZ TAKŻE

Poprzedni artykułJego wizja zmieniła życie milionów. Nie żyje
Następny artykułIle zarabia Kasia Tusk? Opadną wam szczęki!