Córka Kukiza boryka się z bolesną chorobą, która dotyka więcej kobiet, niż nam się wydaje. Często panie cierpiące na to samo schorzenie nawet nie zdają sobie sprawy, że jest z nimi coś nie tak. Tymczasem im dłużej zwlekamy z leczeniem, tym trudniej z nią walczyć: „Ból, ból i jeszcze raz ból”.

Od wielu lat gwiazdy coraz częściej opowiadają o chorobach, które stały się ich udziałem. W ten sposób nie tylko wspierają fanów, cierpiących na te podobne dolegliwości, lecz także poszerzają świadomość społeczną odnośnie do danej choroby. Niespodziewanie do ich grona dołączyła córka Kukiza. Młoda kobieta opowiedziała o swoich przerażających doświadczeniach. Wystosowała wzruszający apel: „proszę, badajcie się i działajcie jak najszybciej”.

Na co choruje córka Kukiza?

Jak informuje portal kobiety.pl, Pola Kukiz choruje na endometriozę. Dwudziestokilkuletnia kobieta zdobyła się na zaskakujące wyznanie trzydziestego marca. Data nie była przypadkowa! Tego dnia przypada Światowy Dzień Endometriozy.

Córka Kukiza opisała, że o swojej chorobie dowiedziała się zaledwie trzy lata temu. Feralnego dnia trafiła do szpitala z silnym bólem, przez który miała problemy z poruszaniem. Okazało się, że niezbędna będzie operacja, ponieważ choroba jest już zaawansowana. Pola Kukiz zaapelowała do innych kobiet, aby bardziej dbały o swoje zdrowie i częściej chodziły do lekarzy.

– I właśnie po to chciałam napisać o tej chorobie, żeby uświadomić coraz więcej dziewczyn, kobiet [….] proszę, badajcie się i działajcie jak najszybciej – cytuje dwudziestokilkuletnią kobietę kobieta.pl.

Co to endometrioza?

Na czym polega choroba, której doświadczyła córka Kukiza? Zgodnie z informacjami podanymi na portalu medonet.pl występuje, gdy błona śluzowa macicy – czyli endometrium – rozrasta się poza jej jamę.

Z powodu nieprawidłowości zaczynają pojawiać się zrosty i guzy, w podczas miesiączki komórki endometrium przedostają się z krwią menstruacyjną do jajowodów oraz jamy brzusznej. To sprawia, że kobiety z endometriozą w czasie okresu odczuwają silny ból miednicy. Dolegliwości są tak uporczywe, że praktycznie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Przyznaje to także córka Kukiza:

– Ból, ból i jeszcze raz ból. Każdej z nas wmawia się, że okres ma boleć, że to normalne. Ale kiedy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu ciężko uwierzyć w to, że tak ma być i koniec – czytamy na kobieta.pl.

Pola Kukiz zrobiła coś bardzo ważnego dla kobiet i mężczyzn w całej Polsce. Dzięki dwudziestokilkuletniej kobiecie wiele osób w kraju dowiedziały się o istnieniu endometriozy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

córka kukiza
fot. instagram.com @polakukiz

Córka Kukiza cierpi na poważne schorzenie, które uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie.

córka kukiza
fot. instagram.com @polakukiz

Młoda kobieta cierpi na endometriozę.

córka kukiza
fot. instagram.com @polakukiz

Pola Kukiz opowiedziała o swojej walce z chorobą z okazji Światowego Dnia Endometriozy.

córka kukiza
fot. instagram.com @polakukiz

Dwudziestokilkuletnia kobieta zachęciła Polki, by regularnie chodziły na badania.

córka kukiza
fot. instagram.com @polakukiz

Córka Kukiza zrobiła wiele dobrego, by rozszerzyć wśród Polek i Polaków świadomość na temat endometriozy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Promocja w Kontigo! Aż do -80% NA WSZYSTKO! Kobiety są zachwycone!
  2. Znana piosenkarka w mocnych słowach o instamatkach. Co ją tak zdenerwowało?
  3. Każda kobieta powinna mieć to w swojej szafie. Stylizacja Rozenek z „Projekt Lady 4” wygląda jak marzenie
  4. Wiosenna metamorfoza Kasi Cichopek zapiera dech w piersi. Jej fryzura i rzęsy zachwyciły fanów
  5. Doda została okradziona! Jej pracownik wyniósł z mieszkania 200 tys. złotych

źródła: medonet.pl, kobieta.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.