COVID-19 nie zwalnia, przypadków zakażeń jest bardzo dużo, a rząd robi wszystko, żeby zminimalizować ryzyko zagrożenia. Tymczasem Edyta Górniak posunęła się do bardzo kontrowersyjnej wypowiedzi na temat pandemii. Jej opinia odbiła się szerokim echem, chorzy postanowili odpowiedzieć – (…) Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, którzy odgrywają sceny ataków duszenia się, niemożności zaczerpnięcia powietrza czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy Panią! – napisał na Twitterze Jerzy Polaczek.

Nie milkną echa wypowiedzi Edyty Górniak na temat pandemii koronawirusa, do której posunęła się podczas relacji na żywo na Instagramie. Odpowiedzi doczekała się nie tylko od znanych osób, ale również od chorych.

Edyta Górniak koronawirus

Przypomnijmy, że Edyta Górniak podczas relacji na żywo na Instagramie nazwała pandemię sztuczną oraz oskarżyła producenta szczepionek Billa Gatesa o próbę depopulacji ludzkości. Maseczki ochronne nazwała sztucznymi plastikami, które mają skłócić ludzkość. 

Opinia i postawa artystki spotkała się z negatywną opinią i komentarzami wielu znanych osób, w tym lekarza Andrzeja Matyi oraz kabareciarza Piotra Bałtroczyka. Obaj w bardzo krytyczny sposób wypowiedzieli się na temat poglądów Edyty Górniak, a ten pierwszy stwierdził nawet, że osoby z taką postawą powinny być ścigane.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Co więcej, zdaniem wielu ludzi piosenkarka posunęła się zdecydowanie za daleko. Uznała, że słyszała o przypadkach, kiedy w szpitalach leżeli statyści, którzy mieli udawać chorych. Wobec tego doczekała się relacji osób leżących w szpitalach i rzeczywiście chorych na COVID-19. 

Chorzy na COVID-19 odpowiadają Edycie Górniak

Pierwszym, który postanowił odpowiedzieć Edycie, jest poseł PiS Jerzy Polaczek, znajdujący się obecnie w szpitalu:

– Dziękuję Edycie Górniak za docenienie roli statystów w „spektaklu” chorzy na COVID-19. Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, które odgrywają sceny ataków duszenia się, niemożności zaczerpnięcia powietrza czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy Panią! – napisał na Twitterze Jerzy Polaczek.

Jako drugi głos zabrał były główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz:

– Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak – ‚Statysta’ Don Gisu. Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako ‚statystka’. Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy ‚statyści’ wychodzą na własnych nogach ze szpitala” – napisał Marek Posobkiewicz

Źródło: tvn24.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl