Cukiernia ma w swojej ofercie sprzedaży wyjątkowe ciastka. Część zysków z ich zakupów trafi do potrzebujących mam z Ośrodka Wsparcia dla Kobiet. O akcji Galerii Wypieków Lubaszka w Warszawie zrobiło się głośno w całej Polsce. A wy co o tym myślicie?

Cukiernia w Warszawie postanowiła zainicjować akcję, która wspiera kobiety m.in. w ciąży oraz samotne mamy z ośrodka Etezja. Część zysków ze sprzedaży trafi na cele charytatywne.

Cukiernia sprzedaje wyjątkowe ciastka

Jeśli ostatnio ktoś z was był w Galerii Wypieków Lubaszka w Warszawie, z pewnością mógł spotkać w ich ofercie wyjątkowe ciastka. Nazywają się „ciastka dla kobiet” i jeden kawałek (około 200 gramów) można było kupić za 6 złotych. 

O swojej akcji poinformowała sama piekarnia za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Pierwszy post informacyjny w tej sprawie pojawił się na stronie 2 listopada.

— Od dziś w naszych sklepach znajdziecie nowe ciastko. Ciastko Kobiet! Z każdego Ciastka Kobiet przekazujemy 1,50 zł na cel charytatywny, wspierając kobiety z Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Warszawie — napisano na Facebooku.

Pomoc charytatywna dla kobiet

Cukiernia na bieżąco informuje, ile udało się zebrać środków na ten szczytny cel. Ostatnie dane pochodzą z 5 listopada. Wtedy piekarnia przekazała, że udało się zebrać prawie 11 tys. złotych.

Niektórym ludziom nie podoba się wygląd ciastek. Na ich wierzchu można zobaczyć czerwoną błyskawicę, która stała się symbolem „Strajku Kobiet”. Protesty nie były popierane przez niektórych obywateli i dlatego nie spodobała im się akcja cukierni Lubaszki.

Niektórzy internauci nie omieszkali poinformować, że piekarnia straciła wiele w ich oczach i już nie zamierzają w niej kupować.

— Tym samym pożegnaliście się z wieloma klientami. Ja robiłam zakupy na Krakowskim Przedmieściu prawie codziennie. Żegnam bez żalu.

Tysiące osób jednak popierają akcję i z chęcią kupują ciastka, aby pomóc kobietom. Coraz więcej zdjęć słodkości pojawia się w mediach społecznościowych.

A wy popralibyście akcję? A może już ją wsparliście?

cukiernia
fot. instagram.com/margycrane

Źródła: facebook.com, zeberka.pl

Poprzedni artykułNiepokojące, Piotr Kraśko odejdzie z ”Faktów TVN”? Media obiegła wiadomość o jego dzieciach
Następny artykułDzień po ogłoszeniu wyników wyborów świat obiegła zdumiewająca wiadomość o Jill Biden. Podjęła historyczną decyzję
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl