Czerwone paznokcie to ponadczasowy sposób na przyozdobienie kobiecych dłoni. Kojarzące się zarówno z elegancją, jak i zmysłowością, są świetnym dodatkiem do wielu kreacji. Jak z pomocą wspomnianego koloru wydobyć w sobie kobiecość? Przedstawiamy inspiracje w klasycznym i nowoczesnym wydaniu.

Zadbanie dłonie to jeden z podstawowych elementów dobrej prezencji. Pokazujemy jak z niewielkim nakładem czasu oraz pieniędzy można osiągnąć naprawdę zjawiskowy efekt. Czerwień znów króluje! 

Czerwone paznokcie wzory

Wszelkie geomteryczne, asymetryczne i graficzne wzory są w tym sezonie trendem numer jeden! Rezygnujemy z ciężkich, przyozdabianych cyrkoniami i brokatem paznokci, na rzecz delikatnych, oryginalnych akcentów. Czerwony kolor możemy łączyć z bielą, czernią i kolorami nude.

Ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie paznokci bazą, która nada naszym dłoniom zdrowego, naturalnego błysku. Kolejną warstwą jest czerwony kolor, który nie pokrywa całej płytki. Może on widnieć wyłącznie jako akcent, na przykład w formie kształtu półksiężyca. 

Czerwone paznokcie matowe

Mat na naszych dłoniach to bardzo modny w ostatnich sezonach motyw. Pokryte matowym lakierem paznokcie lub lakierem matującym, naprawdę cieszą oko. Mimo iż pozbawiamy nasze paznokcie blasku, nadajemy im interesującego, nieszablonowego wyglądu.

Czerwone paznokcie ombre

Delikatnie przenikanie się kolorów, czyli tzw. ombre wciąż plasuje się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o popularność. Ten prosty w wykonaniu motyw skutkuje bardzo delikatnym i kobiecym efektem. Czerwony kolor możemy śmiało łączyć z czernią, jednak dobór barw jest tutaj zupełnie dowolny. Jeśli wykonujemy ombre samodzielnie, zadbajmy o wysoką dokładność. Dzięki temu unikniemy efektu widocznego odcięcia, które zaburzy ideę wspomnianego trendu.

Czerwone paznokcie kwadratowe

Jakiś czas temu najbardziej popularnym kształtem paznokci były migdałki. Ostatnio podejście to się jednak zmieniło. Nowy trend, zapoczątkowany przez gwiazdy, bazuje na spiłowaniu paznokci w kwadrat. Paradoksalnie, potrafi on optycznie wydłużyć nasze palce, zupełnie jak w przypadku migdałków. 

Czerwone paznokcie hybrydowe

Hybryda to obecnie najbardziej popularna metoda malowania paznokci. Dzięki niej nasze dłonie mogą wyglądać zjawiskowo nawet przez dwa tygodnie, minimalizując możliwość odpryśnięcia lakieru. Czerwony kolor jest w tym przypadku bardzo wskazany, gdyż pasujący do wielu stylizacji odcień sprawia, że śmiało możemy je nosić nawet przez długi czas.

Zobacz zdjęcia:

Czerwone paznokcie
instagram.com @salonwisla

Czerwone paznokcie nigdy nie wychodzą z mody! To połączenie klasyki, kobiecości oraz zmysłowości jest uwielbianym przez kobiety motywem.