Jeśli chodzi o czesanie włosów, możesz nie poświęcać temu zbyt wiele uwagi. Ale czy wiesz, że istnieje właściwy – i zły – sposób wykonywania tego codziennego zadania? Jak prawidłowo czesać włosy? Co radzą fryzjerzy?

Okazuje się, że większość z nas robi więcej szkody niż pożytku, jeśli chodzi o codzienne czesanie włosów.

Zdrowie i blask

Gruczoły łojowe znajdujące się w mieszkach włosowych wytwarzają naturalne oleje, które nawilżają skórę głowy. Prawidłowe czesanie włosów pomaga rozprowadzić je od nasady włosów, aż po same końce, nadając im piękny połysk.

Stymulacja skóry głowy

Delikatne czesanie włosów jest jak mini masaż, który stymuluje skórę głowy, co wspomaga przepływ krwi i wzrost włosów.

Energiczne szczotkowanie, nawet raz dziennie, spowoduje złamanie i niszczenie włosów.

Jak czesać mokre włosy?

Jeśli chodzi o czesanie mokrych pasm, rodzaj szczotki i technika są kluczowe dla utrzymania ich zdrowia.

Twoje włosy są bardzo delikatne, gdy są mokre. Dlatego tak ważne jest delikatne podejście do czesania mokrych pasm.

Używanie grzebienia o bardzo szerokich zębach lub mokrej szczotki to jedyny rozsądny sposób na szczotkowanie mokrych włosów. Właściwa technika czesania jest równie ważna.

Czesanie mokrych włosów

Najpierw użyj grzebienia lub szczotki na samych końcach włosów.

Rozczesz i delikatnie usuń skołtunione pasma. Nie przeczesuj pasm grzebieniem na siłę. Najlepsze są delikatne pociągnięcia.

Możesz rozluźnić splątane pukle palcami.

Jeśli Twoje włosy są szczególnie splątane, spryskaj je najpierw środkiem ułatwiającym rozczesywanie lub odżywką bez spłukiwania.

Po usunięciu splotów z końców włosów możesz przesunąć się o kilka centymetrów w górę i ponownie zacząć czesać swoje pasma. Powtarzaj tę czynność, aż dojdziesz do skóry głowy i nie będziesz mieć już splątanych włosów.

Jak czesać włosy, które są suche?

Włosy suche mają tendencję do plątania się. Aby zapewnić im brak uszkodzeń, Zalecamy czesanie ich w sekcjach. Zalecamy również, aby nie zaczynać od nasady fryzury. Zamiast tego szczotkowanie powinno zawsze zaczynać się w połowie włosów lub kilka centymetrów od ich końcówek. Bądź delikatna i rób powoli.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.