Cześć, Tereska to film, który stał się ważną narracją początku lat dwutysięcznych. Opowiadający o życiu nastolatków w okrutnej rzeczywistości, szybko został doceniony w świecie filmowym. Odtwórczyni głównej roli, Aleksandra Gietner zyskała sławę i wielki sukces. Niestety, nie wykorzystała swojej szansy.

Aleksandra Gietner miała 15 lat, gdy wystąpiła w filmie. Wprost na plan trafiła z poprawczaka w Otwocku. Wcielenie się w rolę Tereski udało się jej na tyle dobrze, że aż została zaproszona do Los Angeles. Niestety, zamiast na lotnisko, trafiła za kratki.

Cześć, Tereska – co się stało z Aleksandrą Gietner?

Aleksandra Gietner była wychowywana przez swoją babcię i mamę. W tej rodzina czuła się wyobcowana i nieakceptowana, szybko zaczęła czynić pierwsze wykroczenia, a w końcu przestępstwa:

Matka się mnie wstydzi, zawsze wolała moją siostrę, ja byłam na drugim planie, miałam gorsze ubrania, wszystko gorsze. To była wielka rana w moim sercu – cytuje słowa jednego z wywiadów z Gietner Plejada.

 1. Nie żyje gwiazdor uwielbianego przez Polaków programu. Miał dopiero 38 lat
 2. Media przekazały najgorszą z możliwych informacji. Walczyli do końca, niestety zmarł
 3. Mąż Magdaleny Ogórek został oskarżony. Szykuje się gigantyczny skandal

Zamiast do Los Angeles za kratki

Film osiągnął wielki sukces. Aleksandra Gietner za swoją rolę liczne nagrody, w tym nagrodę przyznawaną na festiwalu Young Artist Award w Los Angeles w kategorii najlepsza aktorka zagraniczna. Później Gietner wyjawiła, dlaczego nie pojawiła się na lotnisku:

Teraz żałuję, że nie poleciałam do Los Angeles. Byłam zakochana wtedy, a Łukasz przebywał w innej placówce i był akurat na przepustce. Postanowiłam więc zostać. Myślę, że gdybym od początku była dobrze kierowana, byłoby inaczej – cytuje słowa Gietner Plejada.

Tuż po rezygnacji z lotu do Stanów Ola trafiła do więzienia:

Trafiłam na trzy lata do więzienia za rozbój, którego nie zrobiłam. Gdy wyszłam, miałam dwadzieścia dwa lata – wspomina w wywiadzie.

Aleksandra Gietner ma córeczkę Natalię, którą wychowuje babcia. Niestety, utalentowana dziewczyna nawet po narodzeniu córki nie przestawała mieć kłopotów z prawem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

cześć, tereska
PHOTO: AGENCJA SE/EAST NEWS/ eastnews.pl

Aleksandra Gietner bardzo spodobała się polskim i zagranicznym krytykom. Wszyscy byli pewni, że czeka ją wielka kariera.

cześć, tereska
fot. kadr z filmu Cześć, Tereska

Film ukazał się w 2001 roku. Aleksandra Gietner zagrała u boku Zbigniewa Zamachowskiego i Karoliny Sobczak.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Lepsza niż uwielbiane ogórki? Kiszona cukinia smakuje znakomicie, jest też bombą witaminową
 2. Szumowski mówi o kwarantannie dla Polaków. Dobitne słowa
 3. Wydało się, jaki jest naprawdę Zenek Martyniuk, kiedy gasną światła. Gwiazda TVP wszystko powiedziała
 4. Kobieta poprosiła ginekologa o jedną rzecz. Odpowiedział: „na kolanach do Częstochowy, grzesznico”
 5. Cudowna wiadomość obiegła Polskę. Lara Gessler właśnie przekazała informacje, stało się
 6. Trzeci dzień z rzędu rekordowa liczba zakażeń w Polsce. Sytuacja wymyka się spod kontroli
 7. Senat zawalczy nie tylko o emerytów z 1953 roku. Więcej pieniędzy z emerytury też dla pozostałych seniorów?
 8. Szumowski przedstawił pomysł nowego obostrzenia. Wielu osobom może się nie spodobać
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: plejada.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl