Czosnek to naturalny antybiotyk, o czym wiadomo nie od dziś. Okazuje się, że wkładając go pod poduszkę, możemy liczyć na niesamowite efekty. Mężczyzna, który tak zrobił, twierdzi, że już po dwóch tygodniach jego życie kompletnie się zmieniło. Teraz nie wyobraża sobie nie kontynuować tego zwyczaju.

Czosnek jest bardzo popularnym dodatkiem w wielu kuchniach i jest używany na całym świecie. Mało kto wie, że nie służy jedynie do jedzenia, a efekty jego niesamowitych właściwości jesteśmy w stanie odczuć nawet podczas snu. Mechanizm działania wcale nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać.

Czosnek pod poduszką

Zdarza się, że w niektórych miejscach na świecie roślinie przypisuje się niezwykłe, magiczne wręcz właściwości, a spanie z nią ma gwarantować szczęście i odpędzać złe duchy. Nie wszyscy wierzą w te moce, ale trudno odmówić czosnkowi zalet zdrowotnych, które zostały udowodnione.

czosnek
fot. team voyas, unsplash.com

Co daje trzymanie czosnku pod poduszką? Trzymanie czosnku pod poduszką powoduje, że ulatniające się związki siarki działają uspokajająco, a co za tym idzie, zapewniają spokojny, głęboki sen. To bardzo skuteczny i tani środek na bezsenność, o którym wiele osób nie ma pojęcia. Nic dziwnego, że trudno zrezygnować z umieszczania rośliny pod poduszką. Dodatkowy efekt możemy zaobserwować latem, kiedy otwieramy na noc okna – zapach skutecznie odstraszy insekty od naszego ciała.

Jakie właściwości ma czosnek?

Czosnek ma właściwości lecznicze i choć jego intensywny zapach może zniechęcać, to nie warto z niego rezygnować. To właśnie olejki eteryczne zawierające siarczki i allicynę, czyli substancje bakteriobójcze, są dla nas tak cenne. Poza tym w każdym ząbku znajdziemy witaminy typu C, B1, B2, PP, prowitaminę A, sole mineralne, aminokwasy i rzadkie mikroelementy takie jak kobalt, chrom czy nikiel.

Czosnek powinien gościć w każdej kuchni, bo jest doskonałym naturalnym lekiem na wiele przypadłości. Wspomaga leczenie infekcji wirusowych układu oddechowego, zmniejsza zmiany miażdżycowe, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i ma właściwości przeciwzakrzepowe. Co więcej, czosnek pomaga regulować ciśnienie krwi i doskonale wpływa na pracę jelit. Przy tym wszystkim nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej, dzięki czemu jest tak wyjątkowy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

czosnek
fot. Michele Blackwell, unsplash.com

Czosnek to naturalny antybiotyk. Niszczy nawet bakterie takie jak gronkowiec złocisty czy paciorkowiec.

czosnek
unsplash.com

Trzymany pod poduszką świetnie sprawdzi się jako środek poprawiający jakość snu.

ZOBACZ TEŻ:

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl