Czterdziestolatek to kultowy już, polski serial komediowy. Jego premierowy odcinek miał miejsce w 1975 roku. Każdy pamięta tytułowego czterdziestolatka, którego świetnie odegrał Andrzej Kopiczyński. To jednak postać Mareczka podbiła serca widzów. Dzisiaj nadal jest rozpoznawalny. Czym, po 40 latach zajmuje się serialowy Mareczek?

Kultowy Czterdziestolatek i Mareczek

Kąkolewski już od dziecka znał prace aktora – jego mama była obecna przy wielu produkcjach. Niejednokrotnie zabierała małego syna na plan. Nie krępowała go też obecność wielkich aktorów. Było to dla niego naturalne środowisko.

Nie bałem się kamer. Wiedziałem też, że nie wolno mi stawać na kablach i muszę siedzieć cicho podczas zdjęć – czytamy słowa Piotra Kąkolewskiego na portalu film.interia.pl.

Mareczek Karwowski był charakterystyczną postacią w serialu Czterdziestolatek, Jerzego Gruzy. Aktor pracę na planie wspomina, jako wspaniałą przygodę. Za pierwsze zarobione pieniądze zrealizował swoje wielkie marzenie, kupując sobie motorower.

  1. Aleksandra Kwaśniewska w końcu wyjawiła prawdę. Wszyscy czekali na jej słowa
  2. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje

Kim dzisiaj jest serialowy Mareczek?

Po sukcesie w serialu Czterdziestolatek, aktor zagrał w filmie Motylem jestem oraz Z biegiem lat, z biegiem dni. Nie związał jednak swojego dorosłego życia z aktorstwem. Zdał na architekturę, idąc w ślady swego ojca.

Dzisiaj Piotr Kąkolewski ma 52 lata, i spełnia się w zawodzie jako dobry architekt. Czy wystąpiłby jeszcze kiedyś w filmie?

– Jeśli z Angeliną Jolie, nie zastanawiałbym się ani sekundy – czytamy na portalu film.interia.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Czterdziestolatek
fot. kadr z serialu Czterdziestolatek

Mały Mareczek.

fot. EastNews

Tak dziś wygląda serialowy Mareczek.

Kadr z serialu Czterdziestolatek, fototeka.fn.org.pl

Serial Czterdziestolatek to klasyk.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koszmarne wiadomości z ostatniej chwili. Trzy mega gwiazdy właśnie zginęły, makabryczne szczegóły przyprawiają o dreszcze
  2. Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotu
  3. Polacy ich uwielbiali. Pamiętacie „Wideotekę dorosłego człowieka”?
  4. Anna Mucha ogłosiła wielką nowinę. Napływają gratulacje, wszyscy nie mogą się już doczekać
  5. Czy podręczniki i pomoce szkolne powinny być darmowe?
  6. Smażąc mięso i ryby Polacy nałogowo popełniają 1 fatalny błąd. Ogromna różnica w smaku, nigdy tak nie rób

Źródło: se.pl, film.interia.pl

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.