Czterej pancerni i pies to kultowy serial, który przez cztery lata zachwycał wszystkich fanów kina o tematyce wojennej. Od jego pierwszej emisji minęły już 54 lata. Przygody słynnej załogi czołgu imieniem Rudy 102 są znane głównie wśród starszego pokolenia, jednak wielu ludzi do dziś chętnie ogląda przygody psa Szarika i jego opiekunów. Pamiętacie jeszcze ten serial?

Kiedy Czterej pancerni i pies oficjalnie weszli na antenę TVP, nikt się nie spodziewał, że przyciągną tak liczne grono telewidzów. Wówczas serial stał się prawdziwym hitem, i za taki jest uważany do dzisiaj. Dzisiaj mijają równe 54 lata od emisji pierwszego odcinka przygód Szarika i jego opiekunów. Oglądaliście?

Czterej pancerni i pies – wspomnienie

Dzień dzisiejszy jest wyjątkowy dla fanów polskiego kina. Dokładnie 54 lata temu został wyemitowany pierwszy odcinek popularnego serialu Czterej pancerni i pies. Został wydany w trzech seriach i jego łączna emisja trwała w latach 1966 – 1970. Fabuła serialu przedstawia losy psa Szarika oraz załogi czołgu Rudy 102 podczas II wojny światowej.

Serial osiągnął ogromny sukces, który zawdzięczał swojej tematyce. Otóż była to pierwsza produkcja, która połączyła temat wojny z humorem. Widzowie niejednokrotnie mogli się śmiać do łez podczas oglądania słynnej produkcji. Nie byłoby to możliwe bez genialnej gry aktorskiej. W obsadzie filmu pojawili się m.in. tacy aktorzy jak Janusz Gajos, Witold Pyrkosz, Franciszek Pieczka, czy Roman Wilhelmi.

Historia emisji serialu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, serial był emitowany w latach 1966 – 1970. Wielokrotnie wznawiano go w programach dla dzieci i młodzieży oraz w kanałach w telewizjach kablowych i satelitarnych. 

Co ciekawe serial można podziwiać do dziś. Za jego emisję odpowiedzialny jest kanał Polsat Play. Puszczany jest w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 17:00. Poza tym można oglądać go na różnych stronach internetowych, z których korzysta mnóstwo fanów. Nie da się ukryć, że przygody Szarika i załogi czołgu Rudy 102 są jednymi z najchętniej wspominanych. A jakie Ty wiążesz z nimi wspomnienia?

Poprzedni artykułPorażający wypadek za kulisami ”Tańca z gwiazdami”. Na próbie ucierpiał tancerz
Następny artykułNagle Michał Malitowski sięgnął pod stół, na scenę wszedł mąż Iwony Pavlović. Widzowie ”TzG” zamarli
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl