Czterej pancerni i pies: Szarik był prawdziwą gwiazdą serialu. Widzowie kochali słynnego owczarka niemieckiego, który pojawił się już w pierwszym odcinku kultowej produkcji. Wiedzieliście, że czworonożnego kompana głównych bohaterów tak naprawdę grały trzy psy? 

Czterej pancerni i pies: Szarik w rzeczywistości był grany przez kilka psów tej samej rasy! Miały różne charaktery i pojawiały się w zależności od potrzeb scenariusza. Kultowy serial ma wielu fanów, jednak nie wszyscy znają tajemnice zza kulis. Jak naprawdę nazywał się zwierzak, który najwięcej czasu spędzał na planie?

Czterej pancerni i pies: Szarik nie był jednym psem w serialu

W Szarika wcielały się trzy psy, które wybierane były w zależności od potrzeb danego dnia zdjęciowego, ponieważ nie wszystkie radziły sobie tak samo dobrze w scenach ataku czy tropienia. Psy nie były identyczne, dlatego dwa z nich miały farbowaną sierść! 

Casting polegał na wybraniu czworonoga, który będzie głośno szczekał, ale jednocześnie będzie też przyjazny w stosunku do ludzi. Wymagane były też zdolności wykonywania rozkazów. Serialowego Szarika wybierano spośród setek psów, ostatecznie zdecydowano się na trzy zwierzaki, które miały występować zamiennie. Jeden z psów szczególnie przypadł do gustu producentom serialu i pojawiał się na ekranie najczęściej. Wabił się Trymer.

Jak radziły sobie owczarki niemieckie?

Trymer był psem policyjnym, który nie zdał egzaminu z tropienia i ze względu na niski wskaźnik agresji miał zostać wycofany ze służby. Pozostałe dwa psy: Spik i Atak miały być jego dublerami. Ten drugi szczególnie dobrze radził sobie w scenach kaskaderskich, które wymagały dobrej kondycji i pojawiał się, gdy Trymer nie był w stanie wykonywać pewnych zadań. Atak wystąpił także w jednym odcinku serialu Stawka większa niż życie.

Psy miały dwóch trenerów. Najwięcej czasu spędził z nimi pułkownik Franciszek Szydełko, który zaczął się opiekować nimi od drugiego sezonu. Co ciekawe, Trymer miał nie lubić serialowego Janka, czyli Janusza Gajosa. Gdy pies miał polizać swojego właściciela, jego ręka musiała zostać smarowana łakociami. Po śmierci Trymer został wypchany, a widzowie mogą zobaczyć go w policyjnym muzeum w Sułkowicach.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PLANU:

Czterej pancerni i pies: Szarik
filmpolski.pl

Wiedzieliście, że Szarika zagrały trzy psy?

Czterej pancerni i pies: Szarik
filmpolski.pl

Psy pojawiały się na ekranie w zależności od potrzeb sceny.

Czterej pancerni i pies: Szarik
filmpolski.pl

Dwa z nich miały farbowaną sierść.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pamela Anderson rzuciła 18 lat młodszego kochanka. „On mnie przeraża. Wiele razy mi groził”
  2. ”Masterchef” bez uwielbianej gwiazdy w jury? Fani nie będą zadowoleni
  3. Mariola Bojarska-Ferenc z mężem. Pokazała zdjęcie ze ślubu… sprzed 28 lat!
  4. Córka znanego aktora zmarła na raka jajnika. Osierociła dwoje dzieci
  5. ”Idol” był początkiem kariery Sławka Uniatowskiego. Wyglądał kompletnie inaczej!

Źródło: teleshow.wp.pl

Poprzedni artykułOjciec Idy Nowakowskiej zmarł 5 lat temu. Gwiazda opublikowała wzruszające zdjęcie
Następny artykułJak zrobić kostki lodu z owocami? To prawdziwy HIT, który wygląda pięknie
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.