Czy hybryda niszczy paznokcie? Oprócz mnóstwa tekstur i kolorów hybryda oferuje też wzorki i efekty, które są niemożliwe do osiągnięcia zwykłym lakierem. Dowiedz się, czy manikiur hybrydowy jest bezpieczny dla twoich paznokci. Obalamy wszystkie mity!

Paznokcie hybrydowe pokochałyśmy przede wszystkim za ich trwałość i nieskazitelny wygląd przez długie tygodnie! Do tego mnóstwo efektów, cekiny i dżety sprawiają, że Polki go po prostu pokochały. Ale czy ten innowacyjny sposób robienia paznokci jest zupełnie bezpieczny? Czy hybryda niszczy paznokcie? Sprawdźmy to!

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących hybrydy jest: Czy hybryda bardzo niszczy paznokcie? Okazuje się, że jeśli jest poprawnie wykonana, a stan naszych paznokci na to pozwala, to hybryda jest w zupełności bezpieczna! Tak więc odpowiedź na to, czy hybryda niszczy płytkę paznokcia, zależna jest przede wszystkim od naszej płytki paznokciowej.

Jeśli jest cienka, rozdwojona lub ma tendencję do łamania się i kruszenia, z hybryd powinnaś niestety zrezygnować. Manicure nie będzie trwały, a twoje oczekiwania nie zostaną spełnione. Zdarzają są też uczulenia na hybrydę. Gdy tylko poczujesz swędzenie płytki lub skóry wokół nasady, musisz natychmiastowo ją zdjąć! Powinnaś wówczas skupić się tylko i wyłącznie na odbudowie i regeneracji płytki. Zapomnij jednak o stosowaniu odżywek typu 5 w 1. Są one na bazie formaldehydu, który wykazuje silne działanie alergiczne.

Dlaczego hybryda niszczy paznokcie? Często powodem jest niewystarczające doświadczenie osoby wykonującej manicure. W sieci znaleźć można mnóstwo tutoriali pokazujących jak szybko nauczyć się wykonywania hybrydy. Nie jest to jednak takie proste! Brak umiejętności w nakładaniu może zniszczyć nawet na pozór najmocniejszą płytkę paznokciową.

Jak poprawnie zdjąć hybrydę, aby nie uszkodzić paznokci?

Przy zdejmowaniu hybrydy musisz przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość! Przyda się również kilka niezbędnych przedmiotów. Jak ściągać hybrydę? Odpowiadamy!

Do poprawnego zdjęcia hybrydy potrzebne ci będzie kilka rzeczy:

1. Pilnik o drobnej ziarnistości. Pamiętaj, że nie może być szklany, ani metalowy. Te dodatkowo niszczą płytkę!

2. Drewniane patyczki

3. Folia aluminiowa

4. Waciki kosmetyczne lub wata

5. Olejek lub oliwa z oliwek do nasmarowania skórek

6. Odżywka do paznokci

7. Preparat zawierający lanolinę.

Czy hybryda zawsze niszczy paznokcie? Zobacz, jak poprawnie zdjąć hybrydę.

 1. Pierwszym krokiem jest delikatne spiłowanie wierzchniej warstwy paznokcia, tak by płytka była w zupełności matowa
 2. Skórki zabezpiecz specjalną oliwką do tego przeznaczoną lub po prostu oliwą z oliwek
 3. Wacik nasącz preparatem z lanoliną. Przyłóż go do płytki paznokcia i mocno dociśnij!
 4. Wacik dokładnie owijamy folią aluminiową i pozostawiamy na 5 minut
 5. Po upływie czasu odwiń folię z jednego paznokcia. W przypadku, gdy hybryda sama się nie odklei, musisz poczekać dodatkowe kilka minut
 6. Po ściągnięciu folii i wacików, pozostałości lakieru odsuń drewnianym patyczkiem
 7. Po zabiegu na paznokcie możesz nałożyć warstwę odżywki. Oczywiście tej bez formaldehydu w składzie!

Co bardziej niszczy paznokcie: aceton czy frezarka?

Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca oczywista. Wiele zależy od kondycji naszych paznokci. Aceton jest substancją drażniącą i szkodliwą, nie należy więc trzymać go na paznokciach zbyt długo. Zazwyczaj mocno wysusza skórki, jednak wystarczy odrobina specjalnego olejku, by przywrócić je do porządku.

Ściąganie lakieru frezarką jest dużo szybsze i bardziej efektywne, jednak tu powinnyśmy oddawać się wyłącznie w ręce specjalistów — użycie frezarki wymaga precyzji. Należy bowiem ściągnąć za jej pomocą jedynie warstwę lakieru i nie uszkodzić płytki. Mimo że ta forma ściągania hybrydy ma wielu swoich przeciwników, poprawnie wykonana nie zniszczy paznokcia. Aceton za to może zaszkodzić, zwłaszcza, gdy nie możemy się pochwalić zdrowymi, mocnymi paznokciami.

Co bardziej niszczy paznokcie: hybryda czy żel?

Czy hybrydy niszczą paznokcie bardziej niż żele? Poprawnie wykonany manicure, jeśli położony na zdrową płytkę, nie powinien nam zaszkodzić niezależnie od użytej techniki. Większość z nas jednak ma problem z łamiącymi się paznokciami, tu więc pojawia się pytanie, czy hybryda niszczy paznokcie i czy żel jest bezpieczniejszy?

Hybryda sprawdzi się zarówno na naturalnej płytce, jak i na paznokciach przedłużonych żelem bądź akrylem. Decydując się na użycie lakieru hybrydowego, mamy pewność, że nasza naturalna płytka się wzmocni, natomiast przedłużanie żelem jest doskonałą metodą dla osób, które mają problem z łamliwymi paznokciami albo ich obgryzaniem.

Hybrydy utrzymują się około 2-3 tygodni, natomiast paznokcie żelowe potrafią przetrwać nawet ponad miesiąc. Jedne i drugie odpowiednio zdjęte nie powinny być zagrożeniem dla naszej płytki. Używając żelu narażamy się jednak na większe ryzyko – zdejmowanie go wymaga piłowania, które nieodpowiednio wykonane może uszkodzić paznokieć. Po ściągnięciu żeli płytka może być przez kilka dni odrobinę słabsza niż po zdjęciu hybryd. Wszystko zależy od kondycji naszych paznokci i naszego zaangażowania w ich pielęgnację!

ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH PAZNOKCI HYBRYDOWYCH:

czy hybryda niszczy paznokcie
instagram.com/salonwisla

Czy hybryda niszczy paznokcie? Odpowiednio wykonana nie zaszkodzi płytce.

czy hybryda niszczy paznokcie
instagram.com/oceanlabdayspa

Profesjonalnie wykonany manicure nie uszkodzi naszych paznokci.

czy hybryda niszczy paznokcie
instagram.com/la_laq_ink

Wolicie hybrydę, akryl czy żele?

ZOBACZ TEŻ:

 1. Jak uratować zniszczone paznokcie? 10 kroków do pięknej płytki
 2. Łatwe wzorki na paznokcie dla początkujących. Dużo pomysłów i inspiracji
 3. Paznokcie Red Lipstick Monster to prawdziwy HIT! Jak je zrobić? Wiemy!
 4. Półhybryda to najnowszy trend. Jak wykonać ją w domu?
 5. Dbasz o paznokcie? To mówi wiele o twoim charakterze
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.