Czy kaczki mogą jeść chleb? Okazuje się, że 90% ludzi nie zna właściwej odpowiedzi na to nurtujące pytanie. Powszechnie sądzi się, że chleb jest idealnym pokarmem dla kaczek. Czy to prawda? Odpowiedź może cię zaskoczyć!

Przechadzając się po parku w niedzielne popołudnie na pewno wieloktornie zastanawiałeś się, czy postępujesz właściwie karmiąc kaczki. Czy kaczki mogą jeść chleb? Jeżeli zdarza ci się w parku karmić kaczki chlebem, powinieneś jak najszybciej zrezygnować z tego procederu. Dlaczego?

Dlaczego kaczki nie mogą jeść chleba?

Każdy z nas pamięta czasy, gdy jako dzieci chodziliśmy wraz z rodzicami do pobliskiego parku. Rodzice kupowali bochenek chleba, byśmy mogli karmić kaczki. Ta czynność kojarzy nam się z beztroskimi czasami dzieciństwa i wydaje nam się niewinna. Jednak okazuje się, że może poważnie zaszkodzić ptakom!

Jedzenie chleba przez kaczki może doprowadzić do poważnego schorzenia, zwanego popularnie anielskim skrzydłem. W wyniku deformacji stawu skrzydła kaczki odstają, a powinny przylegać do ciała. Wraz z rozwojem choroby kaczka nie może latać, co dla dzikiego ptaka oznacza tylko jedno — śmierć. Anielskie skrzydło wywołuje niewłaściwa dieta, zawierająca zbyt wysoką ilość węglowodanów, przy jednoczesnym niedoborze witamin, dlatego też apelujemy: nie dokarmiajcie ptaków chlebem!

Czy kaczki mogą jeść chleb?

Najbardziej niebezpieczny dla kaczek jest biały chleb, ponieważ nie dostarcza on żadnych składników odżywczych naszym przyjaciołom, a jedynie zapycha ich małe żołądki. Gdy rozpoczyna się sezon spacerowy, na dworze jest coraz cieplej, ludzie chętnie dokarmiaja kaczki. Wyobraźcie sobie, że każdy przechodzeń będzie karmił kaczki chlebem — to istna tragedia dla naszych kaczuszek, które będą przejedzone, a potrzebne im składniki i minerały i tak nie zostaną im dostarczone!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

czy kaczki mogą jeść chleb?
unsplash.com — Ravi Singh

Czy kaczki mogą jeść chleb! Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie!