Czy koty wyczuwają raka? Nie od dziś wiadomo, że koty to bardzo inteligentne zwierzęta. Nie tylko obserwują otoczenie, ale również naturalnie wyczuwają pewne zjawiska, a nawet choroby. Czy koty wyczuwają raka? Jak się wtedy zachowują? 

Czy koty wyczuwają raka? Zwierzęta to niesamowite istoty, które, mimo że nie potrafią mówić tak jak my, to mają umiejętności, o których ludzie mogą tylko pomarzyć. Mowa tu o wyczuwaniu wszelkich chorób człowieka. Jakie choroby wyczuwają koty? Jak poznać, że coś nam się dzieje? 

Czy koty wyczuwają raka

Koty to instynktowne zwierzęta, które komunikują się z nami za pomocą ruchów ciała i werbalnych odgłosów. Jeżeli masz futrzaka, pewnie zauważyłeś, że w zależności od sytuacji będzie on wydawał z siebie różne dźwięki. Jego barwa głosu i tonacja może się różnić, a wszystko za sprawą tego, że chce się z tobą jakoś zakomunikować. Podobnie będzie z ruchami jego ciała. Niejednokrotnie będzie dawał ci sygnały, niestety nie zawsze będziesz w stanie je odczytać.

Kiedy kot cały czas mruczy, może chcieć zakomunikować ci, że czuje się źle. Mogłeś to zauważyć, jednak czy kot zauważa, że to z tobą może być coś nie tak? Jak się okazuje, koty potrafią wyczuć nie tylko przewlekłe choroby człowieka, ale także nowotwór. Jego instynkty działają na tyle sprawnie, że czują nawet, w której części ciała może rozwijać się rak. 

Jak się zachowują?

Mówi się, że koty kładą się na partiach ciała człowieka, na których czują, że mogą być chore. Osoba, która nie ma złamanych żeber i zauważyła, że jej kot zaczął kłaść głowę w okolice jej płuc, może zacząć podejrzewać, że jest coś nie tak. Koty wyczuwają chore miejsce. Mogą zacząć nerwowo chcieć dostać się do tego miejsca, częściej spędzać czas z właścicielem, chodzić za nim, czy mruczeć podczas patrzenia się na tę konkretną partię ciała. Szczególnie powinniśmy mieć na uwadze, że coś nam się dzieje, kiedy nasze koty wcześniej nie wykazywały takich zachowań. W takich momentach warto, jest się wybrać na badania ogólnie.

Co jeszcze wyczuwają koty

Koty potrafią o wiele więcej, niż nam się wydaje. Chociaż są uznawane za zwierzęta, których mało obchodzi los właściciela, to prawda jest taka, że nie raz uratowały komuś życie. Istnieje dużo przypadków, kiedy ich instynkty pomogły w uchowaniu zdrowa człowieka. Mruczki nie tylko potrafią wyczuć raka, ale także poziom cukru we krwi. Istnieją przypadki, które mówią nam, że czworonogi budziły właściciela, kiedy czuły, że poziom cukry w ich krwi jest niebezpiecznie wysoki. 

Miauczą, kiedy umierają 

Te mądre zwierzęta nie tylko zakomunikują właścicielowi, że grozi mu zagrożenie życia, ale także potrafią dać informacje, że to im coś dolega. Niedawno pisaliśmy artykuł, który szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego koty mruczą? Jak się okazało, ciągłe wydawanie przejmujących dźwięków, może być informacją, że właśnie umierają. Jeżeli źle się czują, chcą ci zakomunikować, że potrzebują twojego towarzystwa. Co więcej, w ten sposób próbują także odwrócić swoją uwagę od bólu. 

ZOBACZ GALERIĘ:

Czy koty wyczuwają raka
Fot. unsplash.com / Nathalie Jolie 

Koty potrafią wyczuć nie tylko przewlekłe choroby człowieka, ale także rozwijający się nowotwór. 

Czy koty wyczuwają raka
Fot. unsplash.com 

Wyczuwając nowotwór, mogą zacząć się patrzeć na chore miejsce, kłaść się na nim, lub ciągle miauczeć. 

Czy koty wyczuwają raka
Fot. unsplash.com / Sarah Dorweiler 

Koty to instynktowne zwierzęta, które czują, że z człowiekiem może dziać się coś złego. 

Czy koty wyczuwają raka
Fot. unsplash.com / Kazuky Akayashi 

Koty potrafią zakomunikować nam, że umierają. W ten sposób przekazują, że potrzebują naszego towarzystwa oraz odwracają swoją uwagę od bólu. 

Czy koty wyczuwają raka
Fot. unsplash.com / Kristin Lopez 

W niektórych przypadkach mruczki potrafią wyczuć również podwyższony poziom cukru we krwi.  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koty które nie uczulają. Koty dla alergika – 10 RAS
  2. Koty przeklinają? Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków
  3. Obwisły brzuch u kota. To normalne czy mój kot ma nadwagę?

 

Źródło: koty.pl