Czy mój kot jest szczęśliwy? Każdy kochający właściciel chyba zadał sobie kiedyś to pytanie. Koty niestety nie są nam w stanie na nie odpowiedzieć, możemy jednak na podstawie obserwacji stwierdzić, czy mruczek jest szczęśliwy. Oto 12 oznak, że twój pupil jest zadowolony!

Obserwując nasze zwierzęta, możemy się o nich bardzo dużo dowiedzieć. Koty komunikują się bowiem z nami na najróżniejsze sposoby i doświadczony właściciel jest w stanie rozpoznać, o co chodzi pupilowi. Jeśli kiedyś zadałeś sobie pytanie: czy mój kot jest szczęśliwy?, wnikliwa obserwacja może ci pomóc znaleźć odpowiedź na to pytanie. 

Czy mój kot jest szczęśliwy?

Jak najłatwiej przekonać się, czy twój kot jest szczęśliwy? Koty nie są tak wylewne, jak psy, ale pokazują nam zadowolenie na swój własny sposób. Jest kilka aspektów jego życia, które musisz mieć na uwadze, by dowiedzieć się, czy pupil jest zadowolony z życia. Przed tobą najważniejsze z nich!

1. Skupienie na zabawie

Jeśli twój pupil poświęca zabawie dużo uwagi i jest na niej skoncentrowany, oznacza to, że dobrze czuje się w danym otoczeniu. Nie musi martwić się, że coś przerwie mu zabawę i może skupić się tylko na niej. Szczęśliwy kot chętnie bawi się z człowiekiem i spędza na zabawie dużo czasu.

2. Aktywność w mieszkaniu

Twojemu kotu zdarzają się nagłe i szybkie pogonie po całym domu? To znaczy, że kot czuje się w mieszkaniu swobodnie. Koty, tak samo, jak dzieci, często wyrażają swoją radość i ekscytację poprzez nagły zryw aktywności fizycznej!

3. Ogon do góry

Jeżeli twój pupil nosi swój ogon wyprostowany do góry i lekko zakrzywiony na końcu, oznacza to, że jest zrelaksowany. Taka pozycja ogona świadczy o życzliwości i chęci nawiązania bliższego kontaktu z człowiekiem. Jeśli często zadajesz sobie pytanie: czy mój kot jest szczęśliwy, czasem wystarczy, że spojrzysz na jego ogon!

Kiedy kot jest zadowolony?

4. Mruczenie

Wszyscy właściciele zastanawiają się czasem, czy ich zwierzak jest szczęśliwy. Łatwo to poznać po tym, jak się z nami komunikuje! Dźwięki, które wydaje kot, wiele mówią o tym, czy jest w danej chwili zadowolony. Rozkoszne mruczenie oznacza, że kot jest zrelaksowany i szczęśliwy. W ten sposób zwierzak komunikuje nam, że wszystko jest w porządku!

5. Przytulanie

Przytulanie, stukanie nas nosem, czy domaganie się innych pieszczot to znak, że kot naprawdę lubi nasze towarzystwo. Jeśli nasz pupil chętnie się do nas przytula i robi to często, to najlepsza oznaka, że jest zadowolony z życia. 

6. Dobry sen

Kot, który zasypia ci na kolanach, przytula się w trakcie snu i sporą część dnia spędza na spokojnej drzemce to bez wątpienia kot szczęśliwy. Czworonogi większość czasu spędzają na śnie i jeśli potrafią bez problemu znaleźć sobie miejsce na drzemkę, oznacza to, że czują się komfortowo.

Czy kot poznaje właściciela?

7. Radość z twojego powrotu do domu

Zastanawialiście się kiedyś, czy kot poznaje właściciela? Jeżeli twój pupil wyraźnie cieszy się na twój widok to znaczy, że jest z tobą szczęśliwy! Zwierzak, który łasi się do właściciela, a jego ogon jest w wyprostowanej, pionowej pozycji, to zwierzak szczęśliwy i cieszący się twoim towarzystwem. 

8. Przymykanie oczu

Mruczek, który patrzy na ciebie, przymykając oczy, pokazuje ci, że dobrze się przy tobie czuje. Powolne przymykanie powiek w twojej obecności to oznaka zaufania!

9. Oznaki zaufania

Jak kot jeszcze okazuje człowiekowi zaufanie? Zwierzaki ochoczo pokazują, że jesteś dla nich wyjątkowy. Świadczy to nie tylko o tym, że kot poznaje właściciela, ale także że mu ufa! Po czym to poznać? Pocieranie nosem właściciela oraz kładzenie się na plecach i pokazywanie brzuszka to oznaki naprawdę wielkiego zaufania do człowieka.

Czy kot niewychodzący jest szczęśliwy?

10. Apetyt

Czy kot, który nie wychodzi z domu jest szczęśliwy? Nie wszystkim kotom potrzebne jest wychodzenie na zewnątrz, a o szczęściu zwierzęcia świadczą także inne rzeczy – takie, jak na przykład apetyt. Zdrowy i szczęśliwy kot je chętnie i regularnie! 

11. Załatwianie się do kuwety

Kot, który nie wychodzi z domu, potrzebuje mieć zapewnione odpowiednie warunki. Jednym z nich jest regularnie czyszczona kuweta, która powinna znajdować się w odpowiedniej odległości od miski z jedzeniem. Jeśli kot załatwia się regularnie do kuwety, możesz śmiało stwierdzić, że wszystko u niego w porządku!

12. Poczucie bezpieczeństwa

Właściciele często zastanawiają się: czy mój kot jest szczęśliwy, jeśli nie wychodzi z domu? Nie każdy kot musi być urodzonym domatorem, ale nie zawsze mamy możliwość wypuszczania go na zewnątrz. Jeśli kot pokazuje ci, że dobrze czuje się w mieszkaniu, to znaczy, że jest szczęśliwy! Zabawa, przytulanie się i bieganie po mieszkaniu to oznaki, że kot dobrze czuje się z tobą w mieszkaniu i jest zadowolony.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Czy mój kot jest szczęśliwy
unsplash.com

Czy mój kot jest szczęśliwy? Możesz znaleźć na to odpowiedź w jego zachowaniu.

Czy mój kot jest szczęśliwy
unsplash.com

Kot, który chętnie kładzie się obok, właściciela pokazuje, że mu ufa.

kot: najlepszy przyjaciel człowieka
unsplash.com

Mruczenie zwierzaka to oznaka, że kot czuje się przy nas swobodnie.

dlaczego kot jest agresywny
unsplash.com

Zdrowe nawyki żywieniowe i stały tryb dnia sprawiają, że kot jest zadowolony z życia.

Fot.: romanticfatman, pixabay.com

Mruczek pokazuje nam na własny sposób, czy jest szczęśliwy – trzeba tylko nauczyć się odczytywać sygnały!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bichon frise, to kochane psiaki z cudownym charakterem
  2. Jakich ludzi nienawidzą koty? Sprawdź, czy to dotyczy ciebie!
  3. Dlaczego kot na mnie poluje? Niezwykłe powody, które zadziwiają
  4. Prawdziwy pies jednorożec. Szczeniak urodził się z ogonem na czole, wygląda przecudnie
Poprzedni artykułCórka Beaty Kozidrak wydaje solową płytę na jesień. Katarzyna Pietras będzie jak mama?
Następny artykułMięso z „wkładką higieniczną” na dnie? Już nigdy więcej go nie kupisz, gdy poznasz prawdę
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.