Minister zdrowia, Adam Niedzielski, w rozmowie z RMF FM opowiedział o trzeciej fali koronawirusa. Odpowiedział również na pytanie, czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym roku szkolnym. Jakie jest stanowisko ministra zdrowia?

Przypomnijmy, że nauka zdalna została przedłużona do 11 kwietnia i od teraz dotyczy także przedszkolaków. Wczoraj rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Czy uczniowie wrócą do szkół w tym roku szkolnym?

Minister zdrowia został zapytany, czy widzi możliwość, aby uczniowie wrócili do szkół jeszcze w tym roku szkolnym. Jakie jest stanowisko szefa resortu zdrowia?

– Będziemy robili wszystko i działać w ramach takiego wektora, aby tak się stałopowiedział Niedzielski.

Z kolei Przemysław Czarnek, minister edukacji, zasugerował, że uczniowie będą mogli wrócić do szkół w kwietniu. Jaki warunek musi zostać spełniony? – Co dalej? Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności. Jeśli jako społeczeństwo ją wykażemy, to umożliwimy powrót dzieci do przedszkoli i szkół jeszcze w kwietniu – podkreślił minister edukacji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mimo tego, że zamknięto przedszkola i żłobki, został wprowadzony jeden wyjątek. Dotyczy on dzieci medyków i służb mundurowych – policji, żołnierzy, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego. Dla dzieci takich rodziców ma zostać zapewniona opieka, by nie odciągać ich od pracy w szpitalach.

Minister zdrowia o kościołach

W rozmowie z RMF FM Niedzielski podkreślił również, że na święta lepiej zostać w domach: To powinno się rozstrzygać w sumieniu człowieka. Jeśli ktoś tego bardzo potrzebuje, to powinien pójść (do kościoła – red.). Ja namawiam do pozostania w domu, uczestniczenia w mszy zdalnie, przez telewizor – 

Minister zdrowia podkreślił również, że Niedziela Palmowa będzie testem odpowiedzialności dla społeczeństwa. – Zobaczymy co będzie się działo – powiedział Niedzielski.

Minister podał, że dziś odnotowano 31 757 nowych zakażeń koronawirusem. Powiedział, że nie widzi tutaj pozytywnych sygnałów. Apelował również o rozsądek. Adam Niedzielski podkreślił, że to nie jest dobry czas, by zastanawiać się, jak obejść regulacje.

Trzeba się spodziewać, że apogeum trzeciej fali będzie w okresie około świątecznym – podkreślił Minister Niedzielski. Uważa, że stan jest bardzo krytyczny.

 

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułWiesław Gołas niedawno miał udar, teraz się zaszczepił. Żona ujawniła, co dzieje się z aktorem
Następny artykułPogrzeb Krzysztofa Pendereckiego. Wydano oświadczenie z wyjaśnieniami