Czy wypada pierwszej napisać do faceta? W głowach wielu kobiet wciąż kiełkuje przekonanie, że zrobienie pierwszego kroku w relacji z mężczyzną to objaw braku klasy i powód do wstydu. Z biegiem czasu płeć żeńska stała się jednak bardziej świadoma swoich zalet i coraz chętniej przejmuje inicjatywę. No więc, kto powinien napisać pierwszy? Obalamy WSZYSTKIE mity!

Minęło kilka dni od waszej randki. On jednak wciąż się nie odezwał. Czy to już moment, kiedy powinnaś do niego napisać? Co zrobić? Poczekać, aż on się odezwie czy może pierwsza zdobyć się na ten krok?

Czy dziewczynie wypada napisać pierwszej?

Oczywiście, że tak! Pewna siebie kobieta, która doskonale zna swoją wartość, nie powinna mieć problemu z tym, by wykonać pierwszy ruch. Czy może to być oznaka desperacji? To wszystko zależy od nas i tego, w jaki sposób przeprowadzimy rozmowę. Wywieranie presji na drugiej osobie i zbyt silne pokazywanie swojego zainteresowania faktycznie może mieć zły wpływ na dalszy przebieg relacji. Podpowiadamy, jak tego uniknąć!

Czy napisać pierwsza do chłopaka, który mi się podoba?

Jeśli jest to osoba, którą mijasz codziennie na uczelni, w pracy lub posiadacie wspólnych znajomych, temat do rozpoczęcia rozmowy właściwie nasuwa się sam. Jeśli nie masz wystarczająco śmiałości, by dać mu do zrozumienia, że ci się podoba, podejdź do tej kwestii z trochę innej strony. Zapytaj go o materiały na następne zajęcia albo skomentuj ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w pracy.

Możesz również odnieść się do wspólnej pasji lub wydarzeń, w których oboje braliście udział. Rozmowę zacznij od tematu, który go dotyczy, pasjonuje, dając mu do zrozumienia, że jesteś go ciekawa. Mężczyźni również lubią być obiektem zainteresowań, a kobiety, które pierwsze podejmują rozmowę, traktują jako odważne i pewne siebie.

Czy napisać do chłopaka, który się nie odzywa?

Sprawa wygląda nieco inaczej w momencie, kiedy nawiązaliście już jakąś więź, a kontakt z dnia na dzień zupełnie przepadł. Wyjścia są dwa: skoro chłopak się nie odzywa, bardzo możliwe, że po prostu nie jest zainteresowany dalszą znajomością. Oczywiście, szacunek do drugiej osoby wymaga, by wyjaśnić wspomnianą kwestię w sposób życzliwy, jednak nie wszyscy są w stanie się na to zdobyć. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zaniechanie dalszych starań i skupienie się na sobie.

Czy wypada pierwszej napisać do faceta? Jeśli brak odzewu z jego strony może być spowodowany nieśmiałością lub natłokiem obowiązków, nie ma nic złego w tym, by kobieta napisała pierwsza. Tu również istotne jest wyczucie i odpowiedni dobór słów. Nie atakuj go, wypominając mu brak zainteresowania. Zapytaj, czy wszystko jest w porządku, proponując wspólne wyjście do kina lub na koncert. Jego odpowiedź na taką propozycję z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czy wypada pierwszej napisać do faceta? Co zrobić, żeby facet zrobił pierwszy krok?

Przede wszystkim nie naciskać. Zainteresuj go swoją osobą. Spróbuj złapać z nim wspólny język. Sprawdź, czym się pasjonuje, jakiej muzyki słucha. Nie wywieraj na nim presji, dobitnie pokazując, że jesteś nim zainteresowana. Jeśli okaże się, że on również chciałby poznać cię lepiej, z pewnością się odezwie.

Zobacz zdjęcia:

Czy wypada pierwszej napisać do faceta
unsplash.com @ninovisalli

Czy wypada pierwszej napisać do faceta? Wiele kobiet wciąż wychodzi z założenia, że wykonanie pierwszego kroku w stronę mężczyzny jest przejawem desperacji lub zamianą ról w relacji.

Czy wypada pierwszej napisać do faceta
unsplash.com @huyphan2602

Z pewnością wiele znajomości, które mogły mieć pomyślny przebieg, zostały pozbawione tej szansy ze względu na brak odwagi jednej ze stron.

Czy wypada pierwszej napisać do faceta
unsplash.com @lonwake

Jeśli nie wiesz, jak zacząć rozmowę z chłopakiem, potraktuj to, jak rozmowę z bliskim znajomym. Porusz tematy, które wspólnie was dotyczą. To może być praca, pasje.

Czy wypada pierwszej napisać do faceta
unsplash.com @wildlittlethingsphoto

Jeśli macie wspólnych znajomych i co jakiś czas widujecie się w trakcie spotkań towarzyskich, również na tym możesz oprzeć pierwszą rozmowę.

Czy wypada pierwszej napisać do faceta
unplash.com @marvelous

Brak odzewu ze strony mężczyzny niekoniecznie musi być oznaką braku zainteresowania. Być może w jego życiu dzieje się wiele stresujących rzeczy, na których w danej chwili musi się skupić. Weź to pod uwagę, nie wypominając mu słabszego na dany moment kontaktu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy powinnam pójść z nim do łóżka na trzeciej randce? Statystyki mówią jasno
  2. Kobieta bluszcz w związku. 5 oznak, że nią jesteś
  3. Miłość od pierwszego wejrzenia istnieje? 20 dowodów za i przeciw
  4. Przestrzeń w związku. Dlaczego jest tak ważna?

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.