Czym warto kierować się w życiu? Odwieczna walka serca z rozumem dla wielu okazuje się bardzo trudna i zgubna. Czy istnieją uniwersalne zasady, które pomogą w podejmowaniu życiowych decyzji? Prezentujemy najbardziej inspirujące cytaty, które zmienią twój świat!

Każda osoba, która stawia na samorozwój, szczęśliwe i poukładane życie, podąża za ugruntowanymi przez lata wartościami. Które z nich są kluczowe? Najwięksi mędrcy ujęli je w słowach wpływających pozytywnie na funkcjonowanie wielu osób.

Cel w życiu 

Sensem życia są przede wszystkim jasno określone cele. To one napędzają nas do podejmowania działań, począwszy od tych zwykłych, codziennych, jak np. praca, a kończąc na tych wielkich- przeprowadzka do innego kraju, założenie rodziny, kupno domu. Najważniejsze, by znać swoje potrzeby i umieć je interpretować. To rodzi cele, z którymi w parze idzie ciężki, często długoletni wysiłek, a finalnie sukces, nieporównywalny do nawet największych nagród. 

W życiu każdego człowieka są dwa wielkie dni – pierwszy, w którym się rodzimy i drugi, w którym odkrywamy po co. William Barclay 

Czym warto kierować się w życiu? Postrzeganie świata

Życie to zarówno piękne, jak i gorzkie chwile. Czym warto kierować się w życiu? Jedną z najbardziej cennych umiejętności jest dostrzeganie popełnionych błędów i wyciąganie wniosków, które w przyszłości ustrzegą nas przed pełnymi bólu i rozczarowań wydarzeniami. Losy każdego z nas ulegają nieustannym zmianom, a co za tym idzie zmienia się perspektywa, z jakiej patrzymy na otaczający nas świat i ludzi, którzy są jego częścią. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Człowiek, który w wieku pięćdziesięciu lat widzi świat tak samo, jak widział go mając dwadzieścia lat, zmarnował trzydzieści lat życia. Muhammad Ali

Lęk przed porażką

Zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie, często wybiegamy w przyszłość, myśląc o skutkach, jakie może za sobą nieść. Cieszymy się z perspektywy sukcesu, obawiamy się porażki. To naturalne. Ważne, by potencjalne niepowodzenie nie przysłaniało chęci podejmowania konkretnych czynów. Wiele osób, choć bardzo tego pragnęło, nie osiągnęło zamierzonego celu właśnie ze strachu przed klęską. 

Jest tylko jedna rzecz, która sprawia, że marzenie jest niemożliwe do osiągnięcia: strach przed porażką. Paulo Coelho

Zobacz zdjęcia:

Czym warto kierować się w życiu
unsplash.com @enka80

Czym warto kierować się w życiu? To, co jest w życiu najważniejsze i czym należy się kierować jest kwestią indywidualną każdego z nas.

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.