Dagmara Kaźmierska przekazała pilną wiadomość. Gwiazda TTV prosi o natychmiastową pomoc dla 2-letniego Fabiana Pogorzelca, który ma wadę serca. Na swojej relacji na Instagramie celebrytka udostępniła fanom stronę zbiórki siepomaga.pl. Każda złotówka jest dosłownie na wagę złota.

Dagmara Kaźmierska to niekwestionowana gwiazda stacji TTV i programu Królowe życia. Swoim porywczym charakterem i bezpośredniością podbiła serca fanów. Jej konto na Instagramie obserwują już milion osób. Teraz gwiazda postanowiła wykorzystać swoje zasięgi i pomóc w zbiórce pieniędzy, którą udostępniła w mediach społecznościowych.

Dagmara Kaźmierska prosi o pomoc dla 2-latka

Dagmara Kaźmierska chętnie pomaga innym, co już niejednokrotnie udowodniła widzom TTV. Gwiazda znana był m.in. ze wsparcia dla swojego przyjaciela Wicia, któremu razem z Jackiem pomagali wyjść z nałogu alkoholowego.

Teraz celebrytka chce pomóc również małemu chłopcu, który cierpi na wadę serca. Fabian Pogorzelec ma zaledwie dwa latka i pochodzi z Rudy Śląskiej.

Dziecko cierpi na wadę serca – Tetralogię Fallota, Zespół Alagille’a, wrodzone wodonercze lewostronne. Zrozpaczeni rodzice nadal nie mają dokładnego kosztorysu operacji, wciąż na niego czekają. Na ten moment wiadomo, że zabieg wyniesie ok. 10 mln zł.

Chłopiec jest ciężko chory

Okazało się, że chłopiec ma dwie poważne choroby naraz: wadę serca i zespół Alagille’a. Jest zakwalifikowany do przeszczepu wątroby, która z dnia na dzień pracuje coraz gorzej.

Niestety, aby mógł on przejść tę operacją, potrzebny jest najpierw zabieg na serce. W Polsce nikt nie chce podjąć się podobnego zadania.

Jedyny ratunek czeka w szpitalu w Stanach Zjednoczonych – miejscu, gdzie ratują dzieci takie jak Fabian! Czekamy na kosztorys, jednak musimy działać już teraz. Cena za życie naszego dziecka wyniesie nawet kilka milionów złotych… Walczymy o cud i błagamy Was o pomoc… – czytamy na stronie zbiórki.

Rodzice przekazali, że cały czas kontaktują się ze szpitalem w Stanford, który jako jedyny na świecie zgodził się podjąć operacji. Przypadek Fabiana jest bardzo skomplikowany.

Okazuje się, że do podjęcia decyzji o odpowiednim zabiegu potrzebni są lekarze z wielu specjalizacji: kardiolodzy, kardiochirurdzy, specjaliści od zespołu Alagille’a i przeszczepu wątroby oraz niewydolności nerek.

Lekarze zapewniali rodziców, że przypadek ich dziecka jest „top priority”, czyli jednym z najważniejszych, jakie się omawia. Jednak aby ustalić dokładny i właściwy sposób leczenia, potrzeba czasu.

Musimy czekać – nie mamy innej możliwości. To jedyny szpital na świecie, który zgodził się operować… – napisała zrozpaczona mama chłopca.

Również możecie wesprzeć zbiórkę, poniżej udostępniamy link. Dagmara Kaźmierska z pewnością wie, jakie to uczucie zamartwiać się o swoje dziecko, ponieważ również ma syna Conana, którego bardzo kocha.Zobacz zdjęcie:

Dagmara Kaźmierska
fot. instagram.com/queen_of_life_77

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com, siepomaga.pl

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl