Damskie imiona potrafią samym swoim brzmieniem sprawić, że facetom robi się gorąco. Co tam bardzo kręci w nich mężczyzn? Sprawdź, czy twoje imię znajduje się na tej liście!

Rodzice przeglądający damskie imiona w poszukiwaniu takiego, które najbardziej będzie pasować do ich mającej się zaraz narodzić córeczki, nie zastanawiają się raczej, czy imię to będzie budzić pożądanie. Dzieci dorastają jednak bardzo szybko, a w dorosłym życiu ich imię może im ułatwić znalezienie partnera.

Damskie imiona, które pociągają mężczyzn

Są takie damskie imiona, obok których mężczyźni nie potrafią przejść obojętnie. Dowody na to łatwo można odnaleźć w historii i literaturze. Oto nasza lista, na której znajdują się te damskie imiona, które najbardziej pociągają mężczyzn.

Helena

To właśnie kobieta o tym imieniu była główną przyczyną wojny trojańskiej. Libido mężczyzn niespecjalnie ewoluowało od czasów starożytnych. Choć w dzisiejszym świecie ciężko o Menelaosa lub Parysa, Heleny do dziś rozpalają wyobraźnie facetów. 

Klara

Mężczyzna, który szuka kobiety czystej jak łza, z pewnością będzie poszukiwał Klary. Z języka łacińskiego Clara oznacza właśnie czystą. 

Weronika

Nie każda Weronika ma podwójne życie. Imię to, oznaczające zwycięstwo prawdy, zachwyca elegancją i dostojeństwem. 

Julia

Nie trzeba być Romeem, by to imię podgrzewało krew w żyłach. Imię Julia oznacza młodość i budzi wiele romantycznych skojarzeń

Bella

Bajkowe brzmienie imienia, które oznacza po prostu kobietę piękną, może sprawić, że mężczyzna zakocha się, od momentu przedstawienia się. Nie tylko znaczenie imienia, ale także miękkości jego brzmienia sprawi, że imię to będzie wykrzykiwane przez sen niejednej nocy.

Alicja

Każda Alicja powinna bardzo uważać, by nie paść łupem jakiegoś marzyciela. Mężczyzna chcący, by jego wybranka zabrała go do krainy czarów, najchętniej będzie szukał dziewczyny o tym imieniu. 

Róża

Kobieta nosząca to imię, będzie dla mężczyzny zawsze jak najpiękniejszy kwiat. Zniewalająco pachnąca i piękna. Należy jednak pamiętać, że nie ma róży bez kolców i pod urokliwą powłoką może się skrywać drapieżna kobieta. Wielu facetów ta teoretyczna wada będzie jednak tylko bardziej pociągać.

Sabina

Sabina idealnie sprawdzi się jako partnerka dla mężczyzny, który lubi być pod pantoflem. Kobiety obdarzone tym imieniem są obdarzone silnym charakterem i lepiej nie wchodzić im w drogę.

Maria

Jeżeli Bóg jest mężczyzną i wybrał kobietę o tym imieniu na matkę swojego syna, to nie możemy z tym dyskutować. Każdy, kto poszukuje w kobiecie świętości, na pewno najchętniej będzie oglądał się z Marią.

Anastazja

Są takie damskie imiona, których brzmienie zostało mocno wypaczone. Z pewnością do tej grupy zalicza się Anastazja. Imię oznaczające „zmartwychwstałą” nosiło wiele dostojnych kobiet, w tym cesarzowych i królowych. Fakt, że imię to często znajduje się na ulotkach, które ktoś z niewiadomych względów wkłada za wycieraczki, tylko utwierdza nas w przekonaniu, że imię Anastazja kojarzy się mężczyzną z kobietą ponętną i pełną gracji.

Gaja

Miłośnicy przyrody chętnie będą dostrzegać w kobietach o tym imieniu uosobienie Matki Natury. Z pewnością każda Gaja będzie się kojarzyć z naturalną dziewczyną, przy której wszystko rozkwita. 

Zofia

Jeżeli prawdą jest, że najbardziej pociągającą częścią ciała tak naprawdę jest mózg, imię Zofia zamykające tę listę nie powinno was dziwić. Imię to oznacza właśnie mądrość, a cecha ta jest w miłości potrzebna jak nic innego.

Czy zgadzacie się, że to właśnie te damskie imiona najbardziej rozbudzają wyobraźnie mężczyzn? Na szczęście nadanie córce imienia spoza tej listy nie spowoduje, że do końca życia będzie starą panną. Świat idzie naprzód, a mody się zmieniają. Może w przyszłości facetów będą rozpalać takie damskie imiona jak Hermenegilda, czy Bogumiła? Pożyjemy, zobaczymy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

damskie imiona
instagram.com/aliciakeys

Ta Alicja z pewnością ma klucze do krainy czarów.

damskie imiona
instagram.com/sophialorenfoto

Najatrakcyjniejszą częścią ciała kobiety jest mózg.

damskie imiona
instagram.com/helenabonhamcarter_offical

Choć w dzisiejszym świecie ciężko o Menelaosa lub Parysa, Heleny do dziś rozpalają wyobraźnie facetów. 

damskie imiona
instagram.com/weronikarosati

Imię Weronika zachwyca elegancją.

damskie imiona
instagram.com/maffashion_official

Nie trzeba być Romeem, by to imię podgrzewało krew w żyłach!

Zobacz także:

  1. Martyna Wojciechowska zmieniła imię! Gwiazda tłumaczy swoją decyzję
  2. Córka Sylwii Grzeszczak rośnie jak na drożdżach. Ma niecodzienne imię
  3. Imię dla dziecka, które „zniszczy” mu życie. Ta młoda mama będzie…
  4. Jedna z najbardziej zjawiskowych Polek PRL-u rozebrała się tylko raz. Wokół artystki narosło wiele tajemnic
  5. Gwiazda TVN opluta i popchnięta na ulicy. Powód? Jedna rzecz, którą miała przy sobie

 

Poprzedni artykułRoksana Węgiel swoją karierę zawdzięcza Majce Jeżowskiej? Gwiazda doceniła ją przed laty
Następny artykułPuma już gotowała się do ataku, gdy kobieta wpadła na błyskotliwy pomysł
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Miłośnik starych piosenek i zapomnianych gwiazd. Zajmuje się również pisaniem piosenek i muzyką ilustracyjną do filmów. Marzy o skomponowaniu utworu dla Alibabek.