Danuta Holecka: wykształcenie ulubienicy prezesa Telewizji Polskiej miało zapewnić jej kompletnie inny zawód, niż obecnie wykonuje. Jak udało jej się zostać dziennikarką? Prezenterka Wiadomości TVP skończyła trudny kierunek na jednej z bardziej prestiżowych uczelni w całej Polsce!

Studia dziennikarskie w zawodzie dziennikarza nie są koniecznością. Większość osób pracujących w tym zawodzie jest wyspecjalizowana w innych dziedzinach, tak samo, jak szefowa Wiadomości TVP. Danuta Holecka: wykształcenie prezenterki informacyjnej miało zapewnić jej stabilny zawód w kompletnie innej dziedzinie. Jak trafiła do telewizji? 

Danuta Holecka: wykształcenie

Prezenterka zadebiutowała w TVP tuż po studiach w 1993 roku, jednak nie była absolwentką dziennikarstwa, a nawet żadnego kierunku humanistycznego! Danuta Holecka: wykształcenie miało zapewnić jej stabilny zawód, jednak jej ścieżka potoczyła się zupełnie inaczej. Co studiowała Danuta Holecka? Dziennikarka skończyła ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jak po takich studiach trafiła na ekrany telewizji? W rozmowie z portalem Idziemy.com.pl opowiedziała o swojej drodze do TVP.

– Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód. Po studiach, kiedy szukałam pracy, dowiedziałam się z ogłoszenia, że Telewizja Polska ogłasza konkurs na dziennikarzy i prezenterów. Pomyślałam, że mogę spróbować — opowiedziała.

Okazało się, że ta decyzja wpłynęła na całą jej dalszą karierę!

– Poszłam, choć nie liczyłam, że się dostanę, tym bardziej że były ogromne kolejki chętnych, a przesłuchania trwały kilka dni. Wkrótce przyszło zaproszenie z Woronicza na drugi etap. Następnego dnia mój mąż pojechał do telewizji i zobaczył, że jestem na liście przyjętych — wyznała Danuta Holecka w rozmowie z Idziemy.com.pl.

Danuta Holecka: TVP

Danuta Holecka zadebiutowała w Telewizji Polskiej w 1993 roku, gdy wygrała konkurs na prezenterkę. Zaczynała swoją karierę od prowadzenia relacji z obrad Sejmu. Tam na tyle dobrze się sprawdziła, że zaczęła prowadzić poranne i popołudniowe  Wiadomości w TVP1. W 1997 roku awansowała i została zaangażowana jako prowadząca główne wydanie Wiadomości, jednak zagrzała tam miejsce jedynie przez 6 miesięcy.

Po kolejnych 6 latach ponownie wróciła na ponad rok, a w 2004 roku została przeniesiona do TVP3, a następnie do TVP Info. Przełomem w jej karierze był moment, gdy prezesem stacji został Jacek Kurski. Od 2016 roku wróciła do prowadzenia głównego wydania Wiadomości. Prowadzi także program Gość Wiadomości. Pozycja Danuty Holeckiej w TVP jest bardzo mocna, szczególnie, że mówi się, że jest ulubioną dziennikarką samego Jarosława Kaczyńskiego. Myślicie, że gdy zmienią się władze telewizji Holecka nadal będzie wiodła prym?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Danuta Holecka: wykształcenie
screen youtube.com @Piotrków Trybunalski

Danuta Holecka: wykształcenie dziennikarki zaskakuje. 

Danuta Holecka: wykształcenie
fot. screen z youtube.com
publicystykatvp

Danuta Holecka skończyła ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Danuta Holecka: wykształcenie
screen youtube.com/publicystykaTVP

Od 1993 roku pracuje w TVP.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Siostra Ewy Farnej jest do niej niesamowicie podobna. Są jak dwie krople wody!
  2. Skąd pochodzi Beata Tadla? Dziennikarka urodziła się w wyjątkowym mieście
  3. Marcin Prokop rozbawił tysiące Polaków jednym zdjęciem. Jest do bólu prawdziwe
  4. Mama Mateusza Damięckiego zawsze stała za nim murem. „Była twarda”
  5. Majka Jeżowska była żoną Toma Logana przez kilkanaście lat. „Był cudownym przyjacielem”

 

źródło: plotek.pl

Poprzedni artykułIle waży Agnieszka Radwańska? Waga tenisistki przy wysokim wzroście jest wręcz piórkowa
Następny artykułZnaki zodiaku i Netflix. Którym serialem jesteś?
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.