Danuta Szaflarska uznawana była za jedną z najzdolniejszych polskich aktorek. Zachwycała nieposkromioną radością życia, wielkim talentem i pogodnym usposobieniem. Gwiazda kina zmarła w wieku 102 lat, pozostawiając ogromny majątek. Kto odziedziczył siedmiocyfrową sumę po wybitnej aktorce?

Chociaż od śmierci wspaniałej aktorki minęły już dwa lata, zapisała się złotymi literami na kartach polskiej sceny filmowej. Jej znakomite kreacje sceniczne i filmowe zachwycają widzów od lat. Dzięki ciężkiej pracy Danuta Szaflarska zgromadziła ogromny majątek! Kto odziedziczył fortunę po zmarłej aktorce?

Spadek po Danucie Szaflarskiej

Chociaż Danuta Szaflarska swoim talentem czarowała przez długie lata, na co dzień miała niewiele z typowej gwiazdy. Aktorka preferowała ciszę i spokój, unikała rozgłosu. Świadomie wybrała skromne życie, pozbawione przepychu i stroniła od błysku fleszy. Gwiazda estrady pozostawiła po sobie dom w Kosarzyskach w powiecie nowosądeckim, a także mieszkanie w centrum Warszawy. Kto otrzymał spadek?

Według portalu jastrzabpost.pl majątek odziedziczyła najbliższa rodzina aktorki, czyli jej dwie córki — Maria Ekier i Agnieszka Kilańska, a także wnuki. 

– Danusia nie lubiła reklamy, nie lubiła rozgłosu, była niezwykle skromną osobą – powiedział w rozmowie z Super Expressem Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. 

Majątek artystki został wyceniony na milion polskich złotych. Ogromna suma, prawda? 🙂 

Danuta Szaflarska — wielka aktorka

Dorobek artystyczny Danuty Szaflarskiej jest imponujący. W 1939 roku ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej. Swoją karierę aktorską rozpoczęła tuż po studiach w Teatrze na Pohulance w Wilnie, gdzie miała okazję zagrać w największych sztukach. W czasie wojny Szaflarska występowała w teatrze podziemnym i teatrze frontowym Armii Krajowej. W latach późniejszych była związana ze Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Kameralnym w Łodzi, Teatrem Współczesnym, Teatrem Narodowym i Teatrem Dramatycznym

Aktorka zagrała w pierwszym polskim filmie powojennym Zakazane piosenki. Mogliśmy ją podziwiać również w wielu innych produkcjach filmowych, jak choćby w Skarbie, Ludziach z pociągu, Pożegnaniu z Marią, Diabły, diabły, czy Pora umierać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Danuta Szaflarska zmarła w wieku 102 lat. 

Danuta Szaflarska
fot. screen z filmu „Pora umierać”

Aktorka słynęła z niezwykle pogodnego usposobienia. 

danuta szaflarska
screen z filmu ”Pora umierać”

Jakie role artystki zapadły wam najbardziej w pamięci?

danuta szaflarska

Aktorka zdobyła mnóstwo nagród i odznaczeń. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMonica Bellucci ma 14-letnią córkę, która jest jej wierną kopią. Wygląda zjawiskowo
Następny artykułBeata Kozidrak obudziła się, a męża nie było w pokoju. Policja aresztowała go przed koncertem