Danuta Wałęsa i jej mąż obchodzą dziś 50. rocznicę ślubu, a więc tak zwane „złote gody”. Ślub Pierwszej Damy był jednym z najważniejszych wydarzeń w jej życiu. Młodziutka dziewczynka zupełnie nie zdawała sobie sprawy, że związała się z mężczyzną, który będzie miał wielki wpływ na historię kraju. Jednak tamtego szczególnego dnia liczyła się wyłącznie miłość. W dniu ślubu wyglądała zjawiskowo. Będziecie zachwyceni zdjęciem młodej pary!

W ciągu tych kilkudziesięciu lat Wałęsowie przeżyli razem tyle, że wystarczyłoby na obdzielenie kilku osób. Mimo licznych wzlotów i upadków Pierwsza Dama wciąż trwa wiernie u boku swojego partnera. Kiedy jako młoda kobieta składała mu przysięgę przed ołtarzem, zupełnie nie zdawała sobie sprawy, że oboje przejdą do historii Polski. Danuta Wałęsa na swoim ślubie wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Danuta Wałęsa i Lech Wałęsa pobrali się dokładnie 50 lat temu

Danuta Wałęsa miała zaledwie dwadzieścia lat, kiedy przyjęła oświadczyny Lecha Wałęsy. Zakochani wzięli ślub 8 listopada 1969 roku. Ponieważ oboje byli głęboko religijni, zgodnie zdecydowali się na ceremonię kościelną. 

Ślub był dniem, w którym Danuta Wałęsa chciała prezentować się naprawdę wyjątkowo. Pierwsza Dama postawiła na mocno zabudowaną suknię z koronkową stójką. Na głowie miała tiulowy welon z haftowanym wykończeniem, który na czas zdjęć udrapowała na głowie. Nie zdecydowała się jednak na wianek, lecz tylko ozdobną opaskę ze sztucznymi białymi kwiatkami. Wyglądała zarazem elegancko i dziewczęco. 

Trudno rozpoznać Lecha Wałęsę na zdjęciu ślubnym. Powód? Przyszły prezydent wówczas nie nosił jeszcze swoich charakterystycznych wąsów. Na ceremonię włożył klasyczny czarny garnitur, jednak zamiast krawatu wybrał białą muchę, która komponowała się z odcieniem koszuli.

danuta wałęsa
fot. facebook.com Lech Wałęsa

ZOBACZ PONIŻEJ ZDJĘCIE ŚLUBNE DANUTY WAŁĘSY

Ile dzieci ma Danuta Wałęsa?

Najstarszy syn państwa Wałęsów przyszedł na świat zaledwie rok po ślubie rodziców. Dumni rodzice nadali pierworodnemu imię Bogdan.

Ostatecznie w ciągu piętnastu lat od zawarcia małżeństwa para doczekała się łącznie ośmiorga dzieci: czterech synów — Bogdana, Sławomira, Przemysława i Jarosława — oraz czterech córek — Magdaleny, Anny, Marii Wiktorii i Brygidy. Ostatnia z kobiet jest zarazem najmłodsza z całego rodzeństwa i urodziła się w 1985 roku. 

Spodziewalibyście się, że Pierwsza Dama wyszła za mąż jako dwudziestolatka? Zupełnie nie przypuszczała, co ją czeka w przyszłości.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

danuta wałęsa
fot. screen z youtube.com Xiegarnia.pl
danuta wałęsa
fot. polenvoornederlanders.nl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Za zakupy w Niemczech możesz zapłacić dotkliwą karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Anna Lewandowska pokazała nowe zdjęcie. Już widać zaokrąglający się brzuszek
  3. Podczas nagrań „Kobiety na krańcu świata” doszło do strzelaniny. Mamy nagranie
  4. Grażyna Torbicka zdradziła swój największy sekret. Trudno uwierzyć, że ją to spotkało
  5. Cios w samo serce matki. Chodzi o 16-letnią córkę Pakosińskiej z kabaretu
  6. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg
Poprzedni artykułPolka uzależniła się od operacji plastycznych. Nie potrafi powiedzieć: ”stop”
Następny artykułJak pozbyć się cellulitu? 6 super-skutecznych sposobów
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.