Danuta Wałęsa po wielu latach zdecydowała, że wyjawi prawdę na temat swojego małżeństwa. Kobieta długo walczyła o to, by jej małżeństwo przetrwało. O wszystkim opowiedziała w wywiadzie dla Urody Życia.

Danuta Wałęsa przez całe życie stała w cieniu swojego męża. Mimo że zawsze była o dwa kroki za nim, dla Polek stała się wzorem do naśladowania, a także symbolem siły i odwagi. 

Danuta Wałęsa: małżeństwo

Danuta Wałęsa doczekała się ze swoim mężem ośmiorga dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława, Jarosława, Magdaleny, Anny, Marii Wiktorii i Brygidy. Kobieta od zawsze była podziwiana za to, jak bardzo oddała się życiu rodzinnemu. Wiele Polek uważa ją za najsilniejszą kobiecą osobistość.

Kiedy Danuta Wałęsa wyszła za Lecha miała zaledwie 20 lat. Wtedy był on elektrykiem ze Stoczni Lenina. Mimo że spali na materacach, a ich mieszkanie miało zaledwie 30 metrów kwadratowych, to kobieta wspomina to jako najlepszy czas w ich długiej miłości. 

-Choć męża co chwilę wyrzucali z pracy, a ja byłam albo w ciąży, albo właśnie urodziłam kolejne dziecko, to uważam, że był to dla nas najlepszy czas. Bo byliśmy razem. Było biednie, ale byliśmy rodziną.- mówi w wywiadzie dla Urody Życia.

Lech Wałęsa wpadł w wir polityki

Odkąd Lech Wałęsa został wielkim działaczem, na małżeństwo spadło wiele nieszczęść. Mężczyzna był stale inwigilowany przez władzę PRL-u, a także został zwolniony z pracy, a następnie aresztowany. Był to czas, w którym Danuta Wałęsa była skazana wyłącznie na siebie. Musiała sama zajmować się domem, a także ich licznym potomstwem.

Jak zaznacza Danuta Wałęsa, kariera polityczna męża miała duży wpływ na funkcjonowanie małżeństwa.  

-Marzyłam o tym, żeby wrócił nie tylko dla siebie, także dla dzieci, żeby poczuły wreszcie, że mają ojca. Ale mąż nie potrafi odciąć się od polityki. Ma swój świat, który wciągnął go jak narkotyk. Marzenie się nie spełniło, a tajemnicą pozostaje dla mnie, dlaczego on nie chciał w jakiś sposób podzielić się z nami swoim czasem. Dziś już tylko ze mną mieszka. – powiedziała w wywiadzie dla Urody Życia.

Po wielu latach kobieta doszła do wniosku, że nie ma sensu rozczulać się nad sobą i brać życie takie, jakim jest. Pierwsza Dama wydała autobiografię, w której dokładnie opisała swoje życie z prezydentem – ujawniła tam wiele małżeńskich sekretów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Danuta Wałęsa
youtube.com
stylzyciatvp

Danuta Wałęsa jest symbolem siły dla wielu kobiet.

aborcja
fot. screen z youtube.com Xiegarnia.pl

Kobieta przez wiele lat walczyła o swoje małżeństwo.

Danuta Wałęsa
fot. Screen youtube.com, POLSKA KRONIKA FILMOWA

Po czasie zrozumiała, że musi zaakceptować męża takim, jakim jest.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Toksyczne bombki choinkowe. Producenci ukrywają prawdę
  2. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  3. Urszula Dudziak miała romans z żonatym mężczyzną. Gwiazda znalazła go martwego w wannie
  4. Biedronka pozwana przez znaną blogerkę. Marta Dymek z Jadłonomii pozwie giganta za przepis na piernik
  5. Matka zrobiła sobie zdjęcie z dziećmi w starym kinie. Kamera uchwyciła tajemniczą postać
  6. 18 sytuacji, które pokazują, że leginsy nie zostały stworzone dla wszystkich. 11. zdjęcia nie da się wyrzucić z pamięci

źródło viva.pl

 

 

 

Poprzedni artykułMichał Szpak ma sławnego kuzyna. Mało osób wie, że on również jest gwiazdą
Następny artykułUwielbiana gwiazda przez lata ukrywała swoją chorobę. „Ból był nie do zniesienia, nie mogłam podnieść telefonu”
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.