Danuta Wałęsa: Agata Duda została przez nią ostro skrytykowana. Była prezydentowa nie bała się zdradzić, co naprawdę myśli o swojej następczyni. Jej słowa przejdą do historii!

Agata Duda jest jedną z niewielu pierwszych dam, które tak wzbraniają się przed zawieraniem głosu w politycznych i społecznych sprawach. Wiele osób wypowiedziało się już na ten temat, jednak żona Andrzeja Dudy jest konsekwentna w swojej postawie. Do grona komentujących jej zachowanie dołączyła także Danuta Wałęsa: Agata Duda została przez nią surowo oceniona.

Danuta Wałęsa: Agata Duda jaką jest Pierwszą Damą?

Choć Agata Duda udziela się charytatywnie i podróżuje po całej Polsce, by spotykać się z obywatelami, nie udziela się zbytnio, by nie powiedzieć wcale, w sprawach społeczno-politycznych. Pierwsza Dama unika opowiadania się po którejkolwiek ze stron, co nie uszło uwadze nie tylko obywateli, ale także rządzących. Wiele osób skomentowało już postawę Dudy, ostatnio nie powstrzymała się przed tym także Danuta Wałęsa.

Była pani prezydentowa pojawiła się jakiś czas temu na spotkaniu autorskim w Rybniku i choć początkowo nie chciała poruszać wątków politycznych, nie udało jej się ominąć tematu Agaty Dudy. Wtedy żona Lecha Wałęsy wyznała, co tak naprawdę myśli o jej postawie.

Danuta Wałęsa o Agacie Dudzie

Była Pierwsza Dama za swojej kadencji nie stroniła od aktywności społecznej. Często wypowiadała się na tematy ważne dla społeczeństwa. Danuta Wałęsa: Agata Duda powinna być według niej dużo bardziej aktywna w prawach społecznych.

– Obecna pani prezydentowa powinna się angażować, szczególnie na rzecz kobiet. Dziennikarze ją pytają, a ona ucieka, a przecież jest wykształcona i zna wiele języków. Powinna przekazywać swoje opinie, a także opinie różnych środowisk – np. nauczycieli – przekazywać mężowi. Mamy prezydenta i prezydentową, ale tylko na papierze – cytuje Wałęsę Plotek.

Dodała także, że bardzo niepokoi ją to, jak dział obecny rząd. Przyznała, że w obecnych czasach czuje się gorzej niż za komuny i że jeśli powstanie jakaś demonstracja antyrządowa ona stanie w pierwszym rzędzie. Jak myślicie, czy Agata Duda słyszała słowa Danuty Wałęsy? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

lech wałęsa
youtube.com @
TelewizjaPolvision

Danuta Wałęsa: Agata Duda powinna lepiej pełnić swoje obowiązki?