Danuta Wałęsa tak naprawdę ma kompletnie inne imię! W swojej książce była pierwsza dama opowiedziała o perypetiach związanych z jej imieniem. Na samym początku ojciec nadał jej inne imię, które dopiero po jakimś czasie zmieniono na Danutę. Sprawdź, jak naprawdę ma na imię żona Lecha Wałęsy!

Książki i artykuły, które publikuje Danuta Wałęsa zawsze wzbudzają duże zainteresowanie i wiele emocji. Była pierwsza dama regularnie raczy nas w swoich dziełach ciekawostkami ze swojego życia. Tym razem w swojej książce opowiedziała historię swojego imienia, która jest zadziwiająca. Żona Lecha Wałęsy na początku nazywała się kompletnie inaczej!

Jak naprawdę ma na imię Danuta Wałęsa?

Danuta Wałęsa w swojej książce Marzenia i tajemnice opowiada wiele ciekawych historii ze swojego życia, a także z życia Lecha Wałęsy. Była pierwsza dama w swojej biografii napisała o historii jej imienia, co wbrew pozorom wydaje się zaskakujące i interesujące zarazem. Tak naprawdę Danuta Wałęsa w dokumentach ma inne imię. Jak naprawdę ma na imię Danuta Wałęsa? Była pierwsza dama w papierach widnieje jako Mirosława. Jak do tego doszło?

Gdy jej ojciec rejestrował ją w urzędzie, nadał jej imię Mirosława, a Danutą została dopiero na chrzcie. Jak sama przyznaje, w jej rodzinnym domu każdy zwracał się do niej Danka, więc jeszcze jako uczennica nie kryła zaskoczenia, gdy nauczycielka zwracała się do niej per Mirosława. Wiedzieliście, że Danuta Wałęsa ma inne imię?

Danuta Wałęsa: rodzina

Biografia Danuty Wałęsy zawiera także wiele opisów jej rodzinnego domu, który z pewnością nie był wymarzonym miejscem do dorastania. Danuta Wałęsa urodziła się we wsi Krypy w województwie mazowieckim, gdzie wraz z ośmiorgiem rodzeństwa dorastała w skrajnej biedzie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Według doniesień portalu fakt24.pl była pierwsza dama, gdy tylko mogła uciekła z rodzinnego domu i zerwała kontakty z rodziną. Portal dodaje, że jej ojciec był uzależniony od alkoholu i nierzadko popadał w konflikty z prawem. Z książki Danuty Wałęsy, Marzenia i tajemnice można dowiedzieć się więcej o życiu pierwszej damy przed poznaniem Lecha Wałęsy. Polecamy serdecznie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

danuta wałęsa
fot. screen z youtube.com Xiegarnia.pl

Danuta Wałęsa tak naprawdę ma na imię Mirosława.

danuta wałęsa
fot. screen z youtube.com NowyDziennik

Imię Danuta otrzymała dopiero podczas chrztu. 

danuta wałęsa
fot. facebook.com Lech Wałęsa

Z Lechem Wałęsą w tym roku obchodzą 50. rocznicę ślubu!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziewczyna Marcina Gortata jest piękna i bardzo ambitna. Wiemy, kim jest
  2. Modelka zaręczyła się ze swoją dziewczyną? Internet oszalał na punkcie Cary Delevingne i Ashley Benson
  3. Małgorzata Różniatowska przeszła spektakularną metamorfozę. Kisielowa z „M jak Miłość” wygląda fenomenalnie
  4. Znamy PIERWSZE nazwisko nowego trenera The Voice of Poland! Fani są zaskoczeni
  5. Jeden z założycieli Budki Suflera walczy z nowotworem. Zespół wydał oświadczenie

Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.