Danuta Wałęsa słynie z tego, że nie boi się zabierać głosu nawet w najbardziej kontrowersyjnych kwestiach. Żona Lecha Wałęsy nie kryje swoich sympatii i antypatii, a pod ostrzem jej krytyki znalazł się między innymi ksiądz Jankowski. Pierwsza Dama nie przepadała za kontrowersyjnym Duchownym: „Byłam oburzona. Ksiądz Jankowski siał zgorszenie”.

Chociaż Danuta Wałęsa jest osobą głęboko wierzącą, nie pozostaje obojętna na — mniejsze czy większe — występki przedstawicieli kościoła. Jeśli postępowanie księży budzi jej zgorszenie, otwarcie mówi o swoich odczuciach. Tak było choćby w przypadku księdza Henryka Jankowskiego. Pierwsza Dama od początku go nie znosiła i miała ku temu poważne powody. Jakie? Nie raz i nie dwa poczuła się mocno wzburzona jego niestosownym zachowaniem: „w obecności kobiet i dorastających dzieci potrafił…”.

Co powiedziała Danuta Wałęsa?

Danuta Wałęsa podzieliła się swoimi wspomnieniami związanymi z ks. Henrykiem Jankowskim w autobiograficznej książce Marzenia i tajemnice. Chociaż Pierwsza Dama doceniała to, co duchowny zrobił dla Solidarności, jednocześnie podchodziła bardzo krytycznie do zachowania księdza. Co napisała na jego temat?

Żona Lecha Wałęsa przyznała, że wiele razy była świadkiem sytuacji, gdy duchowny otwarcie łamał kościelne zasady. Kiedyś w jej obecności zamówił danie z kaczki. Kiedy zwróciła mu uwagę, że jest piątek — czyli dzień, w którym chrześcijanie powstrzymują się od jedzenia mięsa — zbył Danutę Wałęsę niestosownym żartem. Obnosił się także ze swoim bogactwem i chwalił drogimi autami. Jednak najpoważniejszym zarzutem, jaki Danuta zamieściła w książce Marzenia i tajemnice, było oskarżenie o wulgarne i obsceniczne zachowanie

— Najbardziej bolały mnie inne zachowania księdza Jankowskiego — w obecności kobiet i dorastających dzieci potrafił wypowiadać obleśne słowa. Niestety sama musiałam tego doświadczyć. Byłam oburzona. […] Dlatego wszystkie hece, jakie wyczyniał, mnie nie zaskoczyły i nie zgorszyły — napisała Danuta Wałęsa w swojej autobiografii Marzenia i tajemnice

Co robi Danuta Wałęsa?

Chociaż Danuta Wałęsa już od dawna nie jest Pierwszą Damą, Polacy bardzo interesują się, co ma do powiedzenia odnośnie do różnych kwestii społecznych czy politycznych. Żona Lecha Wałęsy. Nic dziwnego, że jej książka okazała się hitem!

Jak podaje pl.wikipedia.org, w ciągu kilku pierwszych miesięcy od premiery sprzedano aż trzysta tysięcy egzemplarzy! Na razie Wałęsa nie zdecydowała się na publikację drugiej części. Jeśli nawet żona Lecha Wałęsy planuje taką ewentualność w przyszłości, najwyraźniej postanowiła trzymać projekt w sekrecie. 

Co sądzicie o tak szokującym wyznaniu Danuty Wałęsy? 

ZOBACZ ZDJĘCIA DANUTY WAŁĘSY:

danuta wałęsa
fot. screen z youtube.com NowyDziennik

Danuta Wałęsa w swojej autobiograficznej książce ostro skrytykowała księdza Jankowskiego. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPatryk Vega przygotowuje nowy film o polskiej polityce. Scena z Krystyną Pawłowicz to HIT!
Następny artykułRozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu kryminalnego TVN! W rolach głównych Małgorzata Kożuchowska i Agnieszka Grochowska
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.