Danuta Wałęsa została skrytykowana przez Monikę Jaruzelską. Dziennikarka nie szczędziła gorzkich słów pod adresem Pierwszej Damy. Jaruzelska w rozmowie z Wirtualną Polską przyznała, że Wałęsa zachowała się nielojalnie. O co dokładnie chodzi?

Kilka lat temu Danuta Wałęsa opublikowała swoją niezwykle szczerą i przejmującą biografię zatytułowaną Marzenia i tajemnice. Pierwsza Dama opowiedziała o skomplikowanej relacji z Lechem Wałęsą. Chociaż żona Prezydenta długo pozostawała w cieniu męża, jednak po latach zabrała głos.  Nie każdemu spodobały się jednak krytyczne uwagi dotyczące Lecha Wałęsy. 

Danuta Wałęsa skrytykowana przez Monikę Jaruzelską

Danuta Wałęsa przez pół wieku stoi za mężem murem. Była obok Lecha Wałęsy na dobre i na złe. Świadomość społeczna kobiet zaczęła wzrastać, a w związku z tym Pierwsza Dama kilka lat temu odważyła się opisać w swojej biografii życie u boku noblisty. Okazuje się, że nie zawsze było kolorowo, a ich relacje była burzliwa. Pierwsza Dama wyznała, że przez wiele lat czuła się osamotniona w małżeństwie.

Monika Jaruzelska skrytykowała żonę Lecha Wałęsy w rozmowie z Wirtualną Polską. Na pytanie, czy według niej Pierwsza Dama zachowała się nielojalnie, wyznała:

– Tak, bo ona nie byłaby tą Danutą, którą jest obecnie, gdyby nie działalność Lecha. Nie odbierałaby Nobla, nie poznała tych wszystkich wielkich ludzi, nie byłaby tak szanowana. Gdyby był emerytowanym elektrykiem i mieszkaliby razem w jakimś komunalnym bloku, może miałaby do niego pretensje, że nic nie osiągnął. Sądzę, że człowiek, który jest atakowany, o którym pisze się złe książki, rozpowszechnia się plotki, że był agentem, nie powinien dodatkowo dostawać ciosów do żony, nawet jeżeli nie był najlepszym mężem.

Danuta Wałęsa w swojej biografii przyznała, że brakowała jej miłości i czułości ze strony męża. Podobno Prezydent nigdy nie powiedział swojej żonie, że ją kocha. Nic dziwnego, że czuła się odtrącona i osamotniona. Dodajmy, że odpowiedzialność za wychowanie dzieci spoczywała wyłącznie na barkach kobiety. Lech Wałęsa był zaangażowany w politykę i zajmował się domem. 

Monika Jaruzelska w mocnych słowach o Danucie Wałęsie

Monika Jaruzelska dodała w rozmowie z Wirtualną Polską, że współczuje Danucie Wałęsie, jednak skrytykowała jej postawę:

Współczuję pani Wałęsowej, że czuła się samotna, ale jednocześnie stała się teraz gwiazdą kosztem swojego męża, który oprócz samotności zapewnił jej duży prestiż i dobrobyt – dodała Jaruzelska. 

Monika Jaruzelska jednoznacznie uznała, że Danuta Wałęsa zachowała się nielojalnie, obarczając męża winą za samotność. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

danuta wałęsa
instagram.com @bloguluotrava

Danuta Wałęsa w swojej biografii zatytułowanej Marzenia i tajemnice opisała życie u boku Lecha Wałęsy. 

1
2
3
4
Poprzedni artykułSparaliżowany szczeniak, któremu nikt nie dawał szans nauczył się chodzić. Udowodnił, że nie ma niemożliwego
Następny artykułJoanna Liszowska wyjawiła szczegóły rozwodu! „Jestem już ROK po rozwodzie”