Danuta Wałęsa w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim. Była prezydentowa bardzo szczerze wypowiedziała się na jego temat i nie przebierała w słowach! Nie ma żony, a chce rządzić kobietą i całym krajem – czytamy.

Żona Lecha Wałęsy od zawsze głośno mówi to, co myśli, za co wielu ją ceni. Inni zaś mają z wypowiedziami Pierwszej Damy problem, Danuta Wałęsa nie przejmuje się jednak opiniami osób trzecich. Jej wypowiedź o Jarosławie Kaczyńskim wzburzy niejednego zwolennika Prawa i Sprawiedliwości!

Danuta Wałęsa o Jarosławie Kaczyńskim

Była prezydentowa spotkała się w 2016 roku z wrocławianami, by porozmawiać o roli kobiet w polityce, o własnym mężu, ale i o obecnym rządzie. Danuta Wałęsa nie ukrywa swojej niechęci do Jarosława Kaczyńskiego i jego zwolenników, podczas spotkania padły jednak naprawdę ostre słowa! Pierwsza Dama odniosła się do partii rządzącej i praw kobiet.

– Mamy malowanego prezydenta i premier, która tylko wykonuje rozkazy prezesa. Prezes nie ma żony, a chce rządzić kobietą i całym krajem – mówi Danuta Wałęsa o Jarosławie Kaczyńskim.

To nie jedyne, co miała do powiedzenia na jego temat.

– Apeluję panie prezesie niech się Pan opamięta, nie ma Pan dzieci, nie ma Pan żony. Co pan wie o życiu pszczół jak Pan w ulu nie mieszka. Ja nie rozumiem, chce mieć władzę wszelką w każdej dziedzinie, a to jest nienormalne – powiedziała w wywiadzie dla Radia Zet.

Danuta Wałęsa o kobietach

W kontekście Jarosława Kaczyńskiego Danuta Wałęsa wspomniała również o tym, jak ważną rolę powinny odegrać w dzisiejszej polityce kobiety. Jej słowa, mimo że wypowiedziane już kilka lat temu, nadal wydają się aktualne!

– Widzimy, że mężczyźni źle robią politykę – kobiety powinny mocniej angażować się w politykę. Mają więcej empatii, a mężczyźni skupieni są na gadżetach. Potrzebujemy kobiecych partii, organizacji, kobiecego myślenia o wspólnych sprawach – zakończyła.

Jak myślicie, jak Jarosław Kaczyński zareagował na takie słowa? Z pewnością nie był zachwycony!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fot. pl.wikipedia.org

Danuta Wałęsa zawsze śmiało mówi, co sądzi o bieżącej sytuacji w kraju.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułEdyta Olszówka ma za sobą bolesne doświadczenia. Aktorka dziś śmiało mówi o chorobie
Następny artykułIle zarabia Baron? Zarobki chłopaka Julii Wieniawy imponują, jednak to ona inkasuje więcej!
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.