Danuta Wałęsa: pochodzenie Pierwszej Damy nie jest powszechnie znane. Wbrew powszechnemu mniemaniu, wcale nie urodziła się w jednej z nadmorskich miejscowości. Chociaż poznała swojego przyszłego męża w Gdańsku, żona Lecha Wałęsy wychowywała się na Mazowszu. Nie miała łatwego dzieciństwa! 

Mogłoby się wydawać, że żona Lecha Wałęsy podzieliła się z opinią publiczną już wszystkimi ciekawostkami odnośnie do swojego życia. Pierwsza Dama zdecydowała się na publikację autobiografii Marzenia i tajemnice, w której podzieliła się doświadczeniami z życia u boku przywódcy Solidarności. Jednak fakt.pl podaje, że partnerka byłego prezydenta konsekwentnie milczy odnośnie do jednej kwestii — własnego dzieciństwa. Danuta Wałęsa: pochodzenie stanowi temat, którego wolałaby nie poruszać? Doniesienia na temat jej domu rodzinnego są naprawdę szokujące — nic dziwnego, że w poszukiwaniu lepszego życia postanowiła wyjechać do Gdańska. 

Danuta Wałęsa: pochodzenie Pierwszej Damy nie jest znane. Gdzie dorastała?

Żona Lecha Wałęsy jako młodziutka kobieta zdecydowała się poszukać szczęścia w Gdańsku. Fakt.pl ustalił, że Pierwsza Dama dorastała w wielodzietnej rodzinie — miała aż ośmioro rodzeństwa! Niestety, w domu się nie przelewało i rodzina często borykała się z brakiem pieniędzy na podstawowe potrzeby. 

Danuta Wałęsa: pochodzenie nie było dla niej powodem do dumy. Pierwsza Dama dorastała we wsi Krypy w powiecie węgrowskimFakt.pl, powołując się na książkę Sławomira Cenckiewicza, podaje, że w domu kobiety miało niejednokrotnie dochodzić do groźnych awantur. Z tego powodu sąsiedzi stronili od utrzymywania z rodziną zbyt zażyłych relacji. Szczególnie złą sławą mieli rzekomo cieszyć się jej ojciec i starsi bracia:

— nie mają uznania w otoczeniu, nadużywają alkoholu, wszczynają awantury i bójki […] karani za wybryki chuligańskie — cytuje Cenckiewicza fakt.pl

Nic dziwnego, że Danuta Wałęsa zdecydowała się na wyjazd do Gdańska. Młoda kobieta była zdeterminowana, żeby ułożyć sobie życie w mieście i wyprowadzić się z rodzinnej wsi na dobre. 

Jak Danuta Wałęsa poznała swojego męża?

Jak czytamy na tygodnikprzeglad.plDanuta Wałęsa poznała swojego przyszłego męża 14 października 1968 roku. W tamtym czasie pracowała w gdańskim kiosku przy ulicy Świerczewskiego. Niespełna 20-letnia dziewczyna od razu wpadła robotnikowi w oko

— Popatrzyła na mnie bystra buzia z piwnymi oczami i długimi włosami spiętymi w warkocz — zapamiętałem na długo ten nieco zaczepny, ale miękki, dziewczęcy gest. Po paru dniach wstąpiłem tam znowu i od razu zapytałem, kiedy kończy pracę i zamyka kiosk — cytuje Lecha Wałęsę tygodnikprzeglad.pl

Para szybko znalazła wspólny język. Danutę i Lecha Wałęsów połączyło m.in. to, że oboje pochodzili z małych miejscowości, dopiero szukali swojego miejsca w Gdańsku i wychowywali się w wielodzietnych rodzinach. Wkrótce podjęli decyzję o ślubie — Danuta Wałęsa miała zaledwie dwadzieścia lat, kiedy powiedziała przyszłemu prezydentowi tak

Danuta Wałęsa: pochodzenie Pierwszej Damy długo nie było powszechnie znane. Spodziewalibyście się, gdzie się urodziła i jak wyglądało jej dzieciństwo?

ZOBACZ ZDJĘCIA DANUTY WAŁĘSY:

danuta wałęsa: pochodzenie
fot. screen z youtube.com stylzyciatvp

Danuta Wałęsa: pochodzenie Pierwszej Damy nie jest dobrze znane. 

danuta wałęsa: pochodzenie
fot. screen z youtube.com NowyDziennik

Żona Lecha Wałęsy nieczęsto wspomina publicznie swoje życie rodzinne. 

danuta wałęsa: pochodzenie
fot. screen z youtube.com Dziennik Zachodni

Danuta Wałęsa: pochodzenie miało wielki wpływ na jej dorosłe życie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak zrobić paznokcie migdałki? Instrukcja krok po kroku
  2. Partner Hanny Konarowskiej z „Barw Szczęścia” oświadczył jej się w nietypowym miejscu. Można pozazdrościć
  3. Stylizacje, które idealnie pasują do czerwonych szpilek! Najgorętsze trendy
  4. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu
  5. Lincz na Dominikę Gwit za film o higienie intymnej. Tym razem grubo przesadziła?

źródła: fakt.pl, tygodnikprzeglad.pl

Poprzedni artykułIle zarabia Anna Wendzikowska? Prowadzi luksusowe życie, na które ciężko pracowała
Następny artykułMikołaj Roznerski i Adriana Kalska są już zaręczeni? Gwiazdorska para trzymała to w ukryciu
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.