Danuta Wałęsa: Rydzyk będzie bardzo niezadowolony, kiedy dowie się, co myśli o nim była Pierwsza Dama? Żona Lecha Wałęsy ma zakonnikowi wiele do zarzucenia. Nie wahała się publicznie ostro go skrytykować: To nie ojciec. Żeruje na biednych. Wspomniała także o powiązaniach męża z Radiem Maryja… 

Żona Lecha Wałęsy już od lat jest uważana za autorytet, a jej opinie na różne tematy za każdym razem wzbudzają wielkie poruszenie. Była Pierwsza Dama zrobiła coś naprawdę odważnego i skrytykowała mężczyznę, którego uwielbiają tysiące Polaków. Danuta Wałęsa: Rydzyk nie działa bezinteresownie i wykorzystuje biednych ludzi? Mocne słowa żony Lecha Wałęsy, na dodatek wypowiedziane przed całym krajem, nie przeszły bez echa. Padło naprawdę wiele gorzkich słów: Bardzo mi smutno, że w polskim kościele dzieją się takie rzeczy.

Danuta Wałęsa: Rydzyk to polityk i biznesmen?

Danuta Wałęsa udzieliła wywiadu Monice Olejnik, w którym poruszyła wiele kwestii związanych z życiem politycznym kraju. Była Pierwsza Dama zawsze otwarcie mówi, co sądzi na temat osób publicznych. Tym razem na jej celowniku znalazł się… Tadeusz Rydzyk

Danuta Wałęsa: Rydzyk, zdaniem żony Lecha Wałęsy, nie zachowuje się tak, jak przystało na osobę duchowną. Uważa, że wykorzystuje biednych ludzi oraz manipuluje nimi za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam. Nie była nawet w stanie nazwać zakonnika określeniem ojciec, ponieważ uważa, że jego sposób postępowania stanowi zaprzeczenie wszystkiego, co idzie za tym określeniem. Sądzi, że do Rydzyka bardziej pasują takie słowa, jak biznesmen i polityk

– Dla mnie Tadeusz Rydzyk to nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. Bardzo mi smutno, że w polskim kościele dzieją się takie rzeczy. Słowo ojciec nie może mi przejść przez usta, bo dobry ojciec wprowadza pokój, nie podpuszcza i nie napuszcza na innych ludzi, nie żeruje na biednych – cytuje Danutę Wałęsę portal tokfm.pl. 

Danuta Wałęsa o Lechu Wałęsie. Co powiedziała?

Danuta Wałęsa została spytana przez rozmówczynię, jak w takim razie odniesie się do faktu, że Radio Maryja stanęło po stronie jej męża, kiedy ubiegał się o fotel prezydenta kraju. Była Pierwsza Dama oświadczyła wtedy, że to środowisko kierowało się wyłącznie własnym interesem.

Zdaniem Danuty Wałęsy Radio Maryja poparło Lecha Wałęsę nie dlatego, że uważało go za najlepszego kandydata, lecz w nadziei na uzyskanie korzyści. Świetnie zdawano sobie sprawę, że Lech Wałęsa jest tak charyzmatyczny i rozpoznawalny, że trzymając się blisko niego, można samemu uzyskać popularność.

Danuta Wałęsa: Rydzyk nie zasłużył na tak ostrą krytykę ze strony byłej Pierwszej Damy? A może żona Lecha Wałęsy ma sporo racji?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

danuta wałęsa: rydzyk
fot. pl.wikipedia.org

Danuta Wałęsa: Rydzyk nie znalazł uznania w oczach byłej Pierwszej Damy.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPies był ciągnięty za samochodem przez właściciela. Ludzie zareagowali natychmiastowo
Następny artykułHanna Lis u Wojewódzkiego usłyszała, że ma „spiętą du*ę”. Jej reakcja – bezcenna
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.