Danuta Wałęsa: ślub Pierwszej Damy był jednym z najważniejszych wydarzeń w jej życiu. Młodziutka dziewczynka zupełnie nie zdawała sobie sprawy, że związała się z mężczyzną, który będzie miał wielki wpływ na historię kraju. Jednak tamtego szczególnego dnia liczyła się wyłącznie miłość. W dniu ślubu wyglądała zjawiskowo. Będziecie zachwyceni zdjęciem młodej pary!

W tym roku Lech Wałęsa z żoną będą obchodzić już pięćdziesiątą rocznicę ślubu. W ciągu tych kilkudziesięciu lat przeżyli razem tyle, że wystarczyłoby na obdzielenie kilku osób. Mimo licznych wzlotów i upadków Pierwsza Dama wciąż trwa wiernie u boku swojego partnera. Kiedy jako młoda kobieta składała mu przysięgę przed ołtarzem, zupełnie nie zdawała sobie sprawy, że oboje przejdą do historii Polski. Danuta Wałęsa: ślub był jednym z najpiękniejszych dni w jej życiu. Wyglądała jak prawdziwa księżniczka!

Danuta Wałęsa: ślub zmienił jej całe życie. Jak wyglądała?

Danuta Wałęsa miała zaledwie dwadzieścia lat, kiedy przyjęła oświadczyny Lecha Wałęsy. Zakochani wzięli ślub 8 listopada 1969 roku. Ponieważ oboje byli głęboko religijni, zgodnie zdecydowali się na ceremonię kościelną. 

Danuta Wałęsa: ślub był dniem, w którym chciała prezentować się naprawdę wyjątkowo. Pierwsza Dama postawiła na mocno zabudowaną suknię z koronkową stójką. Na głowie miała tiulowy welon z haftowanym wykończeniem, który na czas zdjęć udrapowała na głowie. Nie zdecydowała się jednak na wianek, lecz tylko ozdobną opaskę ze sztucznymi białymi kwiatkami. Wyglądała zarazem elegancko i dziewczęco. 

Trudno rozpoznać Lecha Wałęsę na zdjęciu ślubnym. Powód? Przyszły prezydent wówczas nie nosił jeszcze swoich charakterystycznych wąsów. Na ceremonię włożył klasyczny czarny garnitur, jednak zamiast krawatu wybrał białą muchę, która komponowała się z odcieniem koszuli.

ZOBACZ PONIŻEJ ZDJĘCIE ŚLUBNE DANUTY WAŁĘSY

Ile dzieci ma Danuta Wałęsa?

Najstarszy syn państwa Wałęsów przyszedł na świat zaledwie rok po ślubie rodziców. Dumni rodzice nadali pierworodnemu imię Bogdan.

Ostatecznie w ciągu piętnastu lat od zawarcia małżeństwa para doczekała się łącznie ośmiorga dzieci: czterech synów — Bogdana, Sławomira, Przemysława i Jarosława — oraz czterech córek — Magdaleny, Anny, Marii Wiktorii i Brygidy. Ostatnia z kobiet jest zarazem najmłodsza z całego rodzeństwa i urodziła się w 1985 roku. 

Danuta Wałęsa: ślub był dniem, w którym prezentowała się naprawdę fantastycznie. Spodziewalibyście się, że Pierwsza Dama wyszła za mąż jako dwudziestolatka? Zupełnie nie przypuszczała, co ją czeka w przyszłości.

ZOBACZ ZDJĘCIA DANUTY WAŁĘSY:

danuta wałęsa: ślub
fot. screen z youtube.com TelewizjaPolvision

Danuta Wałęsa: ślub Pierwszej Damy był jednym z najważniejszych dni w jej życiu. 

dabuta wałęsa: ślub
fot. screen z youtube.com NowyDziennik

Danuta Wałęsa wyszła za mąż jako dwudziestolatka. 

danuta wałęsa: ślub
fot. polenvoornederlanders.nl

Danuta Wałęsa z mężem w tym roku będą obchodzić już pięćdziesiątą rocznicę ślubu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak utrzymać związek na odległość. 8 sposobów, by się udało
  2. Ile lat ma Maryla Rodowicz? Piosenkarka tryska energią i niedawno świętowała 50-lecie działalności artystycznej
  3. Pies wojskowy musi przejść niezwykle wymagające szkolenie. Niesamowite wideo z psiego treningu
  4. Barbara Kurdej-Szatan o pracy i mężu: „Teraz on będzie bardziej zajęty niż ja. Mam wakacje dość luźne”
  5. Jak ubrać się do Emiratów? Poznaj panujące tam zasady

źródła: pl.wikipedia.org, polityka.pl

Poprzedni artykuł39-letnia gwiazda TVN jest w ciąży! „Wchodzimy w nowy wymiar szczęścia”
Następny artykułMajka Jeżowska była żoną Toma Logana przez kilkanaście lat. „Był cudownym przyjacielem”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.