Danuta Wałęsa: syn Przemysław zmarł w tajemniczych okolicznościach, które przez długi czas budziły wątpliwości wśród opinii publicznej. Plotki nie ucichły nawet po tym, gdy pojawił się lekarski werdykt. Jak się czuła żona Lecha Wałęsy, gdy dotarło do niej, że straciła jedno z dzieci? Pierwsza Dama opowiedziała o tym po raz pierwszy od wielu lat.

Życie nie oszczędzało rodziny Wałęsów, a najbardziej bolesny cios spadł na nich dwa lata temu. Danuta Wałęsa: syn Przemysław miał przed sobą jeszcze wiele lat życia. Niestety, mężczyzna zmarł przedwcześnie w tragicznych okolicznościach. Dopiero po upływie ponad dwóch lat Pierwsza Dama zdecydowała się opowiedzieć o emocjach, jakie towarzyszyły jej w tamtych przerażających dniach: „Trudno opisać uczucia, kiedy umiera twoje dziecko”. 

Danuta Wałęsa: syn Pierwszej Damy umarł młodo. Co się stało?

Danuta Wałęsa zdecydowała się podzielić swoimi bolesnymi przeżyciami w rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym. Pierwsza Dama od 2017 roku, czyli śmierci Przemysława Wałęsy, nie wypowiadała się publicznie na temat utraty ukochanego syna. Przy okazji zdementowała okrutne plotki, jakie krążyły wokół tej tragedii. 

Danuta Wałęsa: syn Przemysław borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Młody mężczyzna cierpiał m.in. na cukrzycę, borykał się również z chorobą alkoholową oraz dwubiegunową.

— Raz miał dni lepsze, raz gorsze, czasami był dobry i ciepły, później nieznośny i złośliwy — wspomina Danuta Wałęsa w Tygodniku Powszechnym

Ponieważ Przemysław Wałęsa nie zdecydował się na podjęcie leczenia, jego stan stale się pogarszał. W końcu organizm mężczyzny się poddał. Ponieważ śmierć nastąpiła tak nagle, niemal natychmiast pojawiły się pogłoski, że 43-latek miał rzekomo popełnić samobójstwo. Jednak lekarze kategorycznie wykluczyli taką możliwość. Co w tamtych chwilach czuła Danuta Wałęsa?

— Trudno opisać uczucia, kiedy umiera twoje dziecko. Ale nie robiłam dramatu. Uznałam, że taka jest kolej: ktoś z nas pierwszy musi odejść… — zwierzyła się Pierwsza Dama w wywiadzie dla Tygodnika Powszechnego

Jak zareagował Lech Wałęsa na śmierć syna?

Danuta Wałęsa: syn Pierwszej Damy zmarł niespodziewanie. Chociaż zarówno ona, jak i mąż Lech Wałęsa, byli zupełnie załamani, nigdy nie rozmawiali o tym, co się zdarzyło. Dlaczego?

Danuta Wałęsa przyznała w rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym, że jej mąż ma trudności z opowiadaniem o swoich emocjach. Kobieta dopatrywała się źródła takiego zachowania w dzieciństwie byłego prezydenta — Lech Wałęsa wcześnie stracił ojca, a pierwsze lata życia spędził w cieniu II wojny światowej.

Składamy wyrazy współczucia dla Danuty Wałęsy i całej jej rodziny. Mamy nadzieję, że czas pomoże bliskim Przemysława Wałęsy pogodzić się ze straszną stratą. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

danuta wałęsa: syn
fot. screen z youtube.com NowyDziennik

Danuta Wałęsa: syn Pierwszej Damy zmarł w wyniku problemów ze zdrowiem. 

1
2
3
Poprzedni artykułSzymon Bieniuk to 12-letni syn Anna Przybylskiej. Jest śliczny i podobny do mamy!
Następny artykułAgata Młynarska w odważnej sesji udowadnia, że życie kobiety nie kończy się po 50. Fani: „Żyleta”
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.