Danuta Wałęsa w młodości wychowała sama ośmioro dzieci. W tym roku była Pierwsza Dama obchodziła swoje 70-te urodziny, a z tej okazji rodzina wyprawiła jej huczną imprezę. Jak wyglądało życie żony Lecha Wałęsy i jak się zmieniła? Jej życiorys to gotowy scenariusz filmowy.

Za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta. Ta reguła z pewnością sprawdziła się w małżeństwie Danuty i Lecha Wałęsów. Była Pierwsza Dama w swoim życiu przeszła wiele, o czym napisała w swojej książce biograficznej. Jak wyglądała Danuta Wałęsa w młodości i jakie skrywa tajemnicę? Wyjawiamy największe ciekawostki z jej życia, o których mogliście nie mieć pojęcia. 

Danuta Wałęsa w młodości

Danuta Wałęsa urodziła się w 25 lutego 1949 roku, więc w tym roku obchodziła okrągłe 70. urodziny. Żona Lecha Wałęsy nie miała łatwego życia, a pierwsze schody zaczęły się już w jej domu rodzinnym. Danuta Wałęsa w młodości wychowała się w patologicznym domu, z którego chciała jak najszybciej uciec. Jako mała dziewczynka wychowywała się w skrajnej biedzie wraz ze swoją ósemką rodzeństwa. Rodzina z pewnością nie była jej bliska, bo tylko jak mogła, wyprowadziła się od nich i zerwała jakikolwiek kontakt. Dziennik Fakt dotarł do sąsiadów domu rodzinnego Danuty Wałęsy, którzy nie zostawiają na jej rodzinie suchej nitki.

Z ich relacji wynika, że do jej rodzinnego domu normalni ludzie bali się nawet zbliżać. Ojciec i bracia Danuty Wałęsy mieli opinie alkoholików i awanturujących się kryminalistów. Dopiero po wyjeździe do Gdańska i poznaniu Lecha Wałęsy jej życie się zmieniło na lepsze, jednak wciąż było trudne. Jak wyglądała Danuta Wałęsa w młodości? Zawsze była szczupłą kobietą, co nie zmieniło się zresztą do dziś. Zawsze epatowała z niej skromność i dobroć, w czasach komunizmu nie skupiała się na swoim wyglądzie, tylko na problemach dnia codziennego.  Danuta Wałęsa w siermiężnych, komunistycznych czasach sama wychowała ósemkę dzieci

Lech Wałęsa o pożyciu z Danutą Wałęsą

Lech Wałęsa zaskoczył wszystkich swoim intymnym wyznaniem na temat jego spraw łóżkowych z żoną, a także miłości między nim a małżonką. Były prezydent w książce Ja Rozmowa z Lechem Wałęsą zaznaczył, że w czasach jego młodości nie było czasu na pielęgnowanie miłości. 

Na to nie było czasu. Przy takich dużych rodzinach, przy robotniczym życiu nie ma takich zabaw. Tak się bawią intelektualiści. W robotniczych rodzinach są proste reguły gry. 

Dziennikarze poszli o krok dalej i podpytali prezydenta o jego życie intymne. Tutaj Lech Wałęsa zdradził nieco na temat swojego pożycia z żoną. 

Tak. Zawsze, kiedy wychodziłem z aresztu czy jak wracałem z delegacji, kochaliśmy się bardziej. Tyle było miłości-wyjaśnił prezydent.

Czy Lech Wałęsa przesadził ze swoją szczerością?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Danuta Wałęsa w młodości
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Danuta Wałęsa z Lechem Wałęsą w dniu ślubu.

Danuta Wałęsa w młodości
screen youtube.com@POLSKA KRONIKA FILMOWA

Para prezydencka podczas zaprzysiężenia Lecha Wałęsy na prezydenta w 1991 roku. 

Danuta Wałęsa w młodości
screen youtue.com@ najweselszy barak w obozie

Danuta Wałęsa odbierająca nagrodę Nobla dla męża w 1983 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Torebki na lato. Najmodniejsze modele, które są lekkie i pakowne
  2. Elżbieta Jaworowicz miała mieć romans ze znanym muzykiem. Media publikują nieznane dotąd informacje
  3. Taylor z „Mody na sukces” zrobiła sobie operacje plastyczne. Aktorka całkowicie się zmieniła
  4. Barbara Kurdej-Szatan zdradziła swoje sposoby na kaca. Wyjawiła, co robi po szampańskiej zabawie
  5. Komu pasują spodnie boyfriend? Zobacz, jak i z czym nosić ten model

źródło: fakt24.pl/viva.pl

Poprzedni artykułWitamina E – czyli eliksir wiecznej młodości
Następny artykułStylizacja na grilla. Jak wyglądać modnie i czuć się swobodnie? 7 idealnych zestawów
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.