TVP: Daria Trafankowska przeszła wiele trudnych chwil. Chociaż w życiu zawodowym odnosiła spektakularne sukcesy, a widzowie serialu Na dobre i na złe pokochali ją za rolę charyzmatycznej oddziałowej, jej życie prywatne nie było usłane różami. W młodości mąż zostawił ją dla jej koleżanki, a w ostatnich latach życia gwiazda zmagała się z ciężką chorobą. 

Życiowe dramaty nie omijają gwiazd z pierwszych stron gazet. Chociaż mogłoby się wydawać, że nasi idole wiodą szczęśliwe życie pozbawione wszelkich trosk, wbrew pozorom zmagają się z takimi samymi dramatami, co zwykli ludzie. Gwiazda TVP, Daria Trafankowska, w ostatnich latach życia stoczyła heroiczną walkę z rakiem trzustki.

TVP: Daria Trafankowska

Przez lata mogliśmy ją podziwiać w roli brawurowej siostry oddziałowej, Danuty Dębskiej. Chociaż udział w serialu przyniósł jej olbrzymią sławę, Trafankowska doświadczyła również bolesnego rozczarowania. Jej mąż, Waldemar Dziki, zostawił ją dla koleżanki z planu – Małgorzaty Foremniak. Niedługo później okazało się, że Daria ma raka trzustki. Gdy media obiegła informacja na temat straszliwej choroby aktorki, wiele osób nie mogło w to uwierzyć. Nawet po kilku wykańczających sesjach chemioterapii i rak nie chciał dać za wygraną.

– To niesprawiedliwe, że musiała odejść, kiedy wreszcie była kochana, z drugiej strony miała szczęście, iż zdążyła spotkać tę wielką miłość i w ostatnich chwilach miała wsparcie w ukochanym mężczyźnie  powiedział Wit Dziki w książce Być dzieckiem legendy. 

 

Na co chorowała Daria Trafankowska?

Aktorka przez ostatnie lata swojego życia zmagała się z rakiem trzustki. Była wówczas u szczytu popularności. Już na planie serialu Na dobre i na złe aktorka przyjmowała kolejne dawki chemii, o czym wiedziało niewiele osób. Diagnoza nie złamała jej pogody ducha i do końca dzielnie walczyła z chorobą. Optymizm nie opuszczał jej do samego końca. Gdy media obiegła informacja na temat straszliwej choroby aktorki, wiele osób nie mogło w to uwierzyć. W walce z rakiem aktorkę wspierał nie tylko syn, lecz także ukochany. Wit Dziki, syn gwiazdy wypowiedział się o matce w pięknych słowach:

– Przez cały czas trwania choroby była bardzo dzielna. Nie wiem, jak ona to robiła, ale mimo widocznego cierpienia nigdy nas, rodziny, tym cierpieniem nie obciążała. Zwłaszcza mnie starała się trzymać od swojej choroby z daleka. Dziś wiem, że chroniła mnie, żebym się nie zadręczał i miał przekonanie, że po prostu wszystko skończy się dobrze. Na co dzień przekonywała mnie i wszystkich dookoła, że przecież zdrowieje. – wyznał syn gwiazdy w pracy Małgorzaty Puczyłowskiej Być dzieckiem legendy.

Aktorka leczyła się w austriackiej klinice. Niestety lekarze nie widzieli szans na powrót do zdrowia. Daria Trafankowska odeszła w wieku 50 lat po wielu latach walki z chorobą. Pochowano ją 15 kwietnia 2004 roku w Warszawie, na Cmentarzu Powązkowskim.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvp: daria trafankowska
instagram.com @fundacja_darii_trafankowskiej

TVP: Daria Trafankowska zmarła po długiej chorobie.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułWielkie Kłamstewka 2 szybciej niż zapowiadano. Znamy datę premiery hitu HBO
Następny artykułAnna Szczepaniak była u szczytu kariery. Po stracie ukochanego wyskoczyła z okna