Dariusz Piontkowski był wczoraj gościem TV Republika. Wypytywany o sytuację uczniów i mankamenty nauczania zdalnego wskazuje jasno, że nauczanie na odległość nie jest i nie będzie tak samo dobre i skuteczne jak nauczanie stacjonarne. W związku z tym, że dzieci czeka przerwa od szkoły na początku stycznia, wiceminister wyraził nadzieję, że wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do placówek 18 stycznia.

Dariusz Piontkowski liczy, że obostrzenia związane z przerwą od szkoły, brak wyjazdów i ograniczenie spotkań wpłyną na sytuację epidemiczną, jaka będzie miała miejsce w Polsce. Możliwe zatem, że w połowie stycznia dzieci wrócą do szkół. 

Czy wszystkie dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego w styczniu?

Wiceminister edukacji przyznał, że uczniowie może wrócą po przerwie zimowej do nauczania stacjonarnego:

 Edukacja na odległość ma swoje ograniczenia, mniejsze zaangażowanie to główny mankament takiej nauki. Mam nadzieję, że po 17 stycznia większość uczniów będzie mogła wrócić do nauki stacjonarnej.

Dziennikarz TV Republika zapytał wiceministra edukacji o to, jakie naprawdę skutki może mieć nauczanie zdalne. Wiceminister przyznał, że nauka zdalna ma mnóstwo mankamentów:

Edukacja na odległość ma swoje mankamenty i ograniczenia. My już wielokrotnie o tym mówiliśmy. Specjaliści w Polsce, Europie i na całym świecie zauważają, że nauczyciele, którzy tylko za pomocą środków komunikacji elektronicznej kontaktują się ze swoimi uczniami, mają jednak ograniczone możliwości mobilizowania ich do pracy – zauważa wiceminister. 

  1. Ilu mężów miała Małgorzata Rozenek? Prawda zaskakuje, ślub z Radosławem nie był drugi
  2. Laura Łącz ujawniła kwotę swojej głodowej emerytury. „Teraz, żeby godnie żyć, muszę harować”
  3. Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Jest odpowiedź premiera, bardzo ważna wiadomość dla każdego rodzica

Jak na dzieci wpływa edukacja zdalna?

Dzieci bardzo źle znoszą edukację zdalną. Nie tylko z powodu ograniczenia kontaktu z rówieśnikami, ale także komputer, elektronika także negatywnie wpływają na dzieci

Psycholog i terapeuta Kamil Koszałkowski ze Specjalistycznej poradni psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i Młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi w Białymstoku w rozmowie z portalem radio.białystok.pl przyznał:

-Zmęczeni cyfrowo, przygnębieni i tęskniący za bezpośrednim kontaktem, wielu z nich bardzo szybko popadło w apatię -przyznaje psycholog.

Największym zagrożeniem dla dzieci, ale zapewne też dla osób dorosłych pracujących zdalnie jest popadnięcie w marazm. Zajęcia można odbywać, leżąc w łóżku, nie musimy się spieszyć, ubierać. 

Jak się okazuje to właśnie codzienna rutyna, by pościelić łóżko, naszykować się do pracy czy szkoły, wyjście z domu zapewniają nam dużą higienę psychiczną. Łatwo więc przebywając w domu popaść w znużenie. 

Warto także zauważyć, że nie wszyscy rodzice byli gotowi na przejście na naukę zdalną. W wielu domach brakuje sprzętu czy czasu, by razem z dziećmi zasiąść do lekcji. Możemy być pewni, że stacjonarne nauczanie jest zatem dużo lepsze dla naszych pociech. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiczna w końcu się zmieni, a dzieci wrócą do szkół.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zostawili buty przed drzwiami w bloku. Ludzie nie mieli dla nich litości
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Wśród krów ukrył się pies, znajdziesz go? Zagadka jest arcytrudna, większość poddaje się po 5 minutach
  4. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  5. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała rodzinne zdjęcia, internauci liczą jej dzieci
  6. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  7. Fala krytyki spadła na Roberta Lewandowskiego. Tak źle nie było już dawno

Źródło: telewizjarepublika.pl, radio.bialystok.pl

 

 

Poprzedni artykułWstrząsające doniesienia o zdrowiu Jarosława Kreta. Dziennikarz prosi wszystkich tylko o jedno, przez koronawirusa przeżył koszmar
Następny artykułOglądaliście Flinstonów? Dziś już nie powstają tak wspaniałe kreskówki
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl