Dariusz Piontkowski przekazał dziś informacje dotyczące polskich szkół i ich ewentualnego zamknięcia. Zapowiada się, że czekają nas zmiany, jednak pod kilkoma warunkami. Informacja jest bardzo ważna, zważywszy na sytuację, jaka obecnie panuje w kraju i na świecie. Wszyscy powinni się z nią zapoznać. 

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski wydał ważny komunikat w sprawie polskich szkół. Minister dalej utrzymuje, że wolałby, żeby uczniowie nie uczyli się zdalnie, jednak teraz sanepid będzie mógł wystąpić o nauczanie na odległość do dyrektorów szkół. 

Dariusz Piontkowski wydał oficjalne oświadczenie w sprawie szkół

W mediach co chwila pojawiają się informacje w sprawie nowych zakażeń koronawirusem w szkołach. Wobec tego rząd realizuje nowe plany w sprawie szkolnictwa. Jak podaje radiozet.pl Minister Edukacji Dariusz Piontkowski wydał kolejne oświadczenie w tej sprawie:

– Wolelibyśmy uniknąć zamykania szkół na dłuższy czas. Sanepid może wystąpić do dyrektora szkoły o przejście na kształcenie na odległość, tam, gdzie jest realne zagrożenie w placówce lub zwiększone zagrożenie w danej gminie czy powiecie – mówił Dariusz Piontkowski.

Minister w wywiadzie dla Polskiego Radia 24, jak podaje radiozet.pl opowiedział, że został stworzony system, który pozwala szybko reagować na zarażenia koronawirusem w szkołach:

 Stworzyliśmy system, który pozwala reagować na zarażenia także w szkołach. Jak dotąd funkcjonuje on dobrze, sprawnie – mówił Minister Edukacji.

Dodał, że w miejscach potencjalnych zagrożeń interweniuje sanepid:

Tam, gdzie pojawiają się zagrożenia interweniuje inspekcja sanitarna i wspólnie z dyrekcją szkoły i organem prowadzącym, czyli samorządem najczęściej, podejmują decyzję bądź o przechodzeniu grupy uczniów wraz z nauczycielami na kształcenie na odległość, bądź czasami całej szkoły – dodał.

  1. Adam Małysz skomentował ślub Justyny Kowalczyk. Zaczął niewinnie, a potem już się nie hamował
  2. Wyznanie gwiazdy „M jak miłość” jest wyjątkowo przygnębiające. Przeżyła prawdziwy osobisty dramat
  3. Mimo wszelkich starań, nic już nie mogli zrobić. Nie żyją, śmiertelny wypadek z udziałem nastolatka

Minister chce, by uczniowie uczyli się w szkołach

Dariusz Piontkowski już kilkukrotnie podkreślał, że jest zwolennikiem nauki stacjonarnej. W wywiadzie dla Polskiego Radia 24 zaznaczył, że rząd chce, by uczniowie szkół, w których nie ma zagrożenia epidemiologicznego uczyli się w trybie stacjonarnym:

 Chcemy, aby te szkoły, w których nie ma zagrożenia epidemiologicznego, mogły dalej funkcjonować – powiedział Minister Edukacji.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Dariusz Piontkowski
Fot. Jan Bielecki/East News

Dariusz Piontkowski wydał kolejny apel w sprawie Polskich szkół.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. U lekarza usłyszała druzgocącą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców
  2. Radykalna decyzja rządu, „pełna mobilizacja”. Polski ambasador pilnie apeluje do Polaków za granicą
  3. Zdezynfekowała ręce, chwilę później rozegrał się prawdziwy dramat. Jej dzieci wpadły w panikę, rozległ się jeden wielki krzyk
  4. Lewandowski będzie gwiazdą nowego serialu TVN. Podobnych rzeczy jeszcze nie było, przygotujcie się na wielki hit
  5. Agata Duda w końcu pokazała prawdziwą twarz. Zrobili jej zdjęcie z ukrycia, jeden kadr będzie się ciągnął za nią latami
  6. Równie skuteczny jak antybiotyk, a niewiele osób używa go inaczej niż jako przyprawy. Tymczasem olejek potrafi zdziałać cuda

Źródło: radiozet.pl 

Poprzedni artykułZdezynfekowała ręce, chwilę później rozegrał się prawdziwy dramat. Jej dzieci wpadły w panikę, rozległ się jeden wielki krzyk
Następny artykułPamiętacie ”Rodzinę zastępczą”? Który bohater był waszym ulubionym?
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.