Dawca spermy to jak się okazuje bardzo dochodowe zajęcie. A może raczej styl życia, bo niektórzy panowie, którzy oferują swoje usługi w internecie, zajmują się rozprowadzaniem swojego nasienia od lat. Dziennikarka portalu mamadu.pl postanowiła zrozumieć trend dawców spermy.

Co są w stanie zrobić Polki, by mieć dziecko? Czy to znak czasów, że żyjemy szybko i chcemy mieć wszystko od razu i decydujemy się na szukanie dawców nasienia w przestrzeni internetowej, byle tylko urodzić dziecko? Poszliśmy tropem dziennikarki mamadu.pl i postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na temat dawców nasienia i ich klientów.

Dawca spermy poszukiwany

W polskim internecie znaleźć można dużo ogłoszeń mężczyzn, którzy oferują swoje nasienie. Z powodu popularności tego typu ogłoszeń na przestrzeni ostatnich kilku lat, powstało forum internetowe dedykowane tego typu usługom. Zastanawiające jest, że strona nazywa się robimydzieci.pl, co przywołuje na myśl coś bardzo nieosobistego i fabrycznego.

Forum jest podzielone na kilka kategorii, m.in.: Chcę zostać zapłodniona. Szukam dawcy spermy, Chcę zapłodnić. Dawcy spermy, Wynajmę brzuszek. Ogłoszenia surogatek, Dam/Sprzedam/Poszukuję komórki jajowe itd. Tysiące postów i odpowiedzi tylko utwierdza nas w przekonaniu, że nie tylko dawca spermy na forum chce przekazać swoje geny innej kobiecie, ale i kobieta jest gotowa przyjąć nasienie od zupełnie obcego mężczyzny. Można jeszcze wynająć brzuszek — inna kobieta może nam urodzić dziecko.

Dawca spermy, wymagania

Dawca spermy, który ogłasza się na takim forum zazwyczaj opisuje swój wygląd, a także listę chorób oraz metodę uzyskania nasienia — może to być metoda naturalna (czytaj: seks), albo tzw. słoiczkowa, czyli kobieta otrzyma męskie nasienie w szczelnie zamkniętym słoiczku. Czasami sperma jest darmowa, czasami trzeba za nią zapłacić nawet kilkaset złotych. Dobry pomysł na biznes? Kobiety mogą przebierać w ogłoszeniach jak w sklepie internetowym i wybrać idealnego kandydata na ojca dla swojego przyszłego dziecka. Co zszokowało nas najbardziej to to, że ogłaszają się tam również żonaci mężczyźni, którzy mają własne dzieci.

Nie wiemy dokładnie, co myśli sobie taki dawca spermy, kiedy publikuje ogłoszenie. Nie wiemy, co myślą też kobiety, które szukają na forum nasienia. Wychodzimy z założenia, że każdy ma prawo żyć tak jak chce, jeśli nie krzywdzi tym innych. Może na takie forum trafi para, która bezskutecznie stara się o dziecko i dzięki jakiemuś mężczyźnie czy kobiecie (surogatce) będzie mogła spełnić pragnienie posiadania dziecka?

Czym wg was kieruje się dawca spermy, który ogłasza się na forum? Czy bylibyście w stanie skorzystać z tego typu usług?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niedziele handlowa w 2018. Czy 26 sierpnia sklepy będę otwarte?
  2. Botoks, które gwiazdy się na niego zdecydowały?
  3. Wybrałeś tego partnera? To nie przypadek, że właśnie on cię kręci

źródło: mamadu.pl, robimydzieci.pl

 

Poprzedni artykułNiedziele handlowa w 2018. Czy 26 sierpnia sklepy będę otwarte?
Następny artykułPolak ukradł pieniądze w Bangkoku. Jak? „Pierwszy przypadek użycia takiej bomby w Tajlandii”
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.