Decyzja rządu w sprawie dzisiejszych zmian zapadła nagle. Nie dalej jak dwa tygodnie temu rząd zapewniał, że niektóre kwestie nie ulegną zmianie, a wprowadzone systemy działają bez zarzutu. Jak się okazało dynamiczna sytuacja, wymagała szybkich reakcji. Od dziś zmiana, do której wszyscy musimy się dostosować.

Decyzja rządu została podjęta nagle. Jej treść ogłosił premier w miniony piątek. Mimo że akurat w tej kwestii zmian nie przewidywano, należało szybko zareagować. Zmiany obowiązują od dziś.

Nagła decyzja rządu

Od dziś zmiany obowiązują wszystkich. Zdecydowano o zamknięciu stacjonarnie gastronomii, seniorzy mają zakaz wychodzenia z domu, chyba że po zakupy lub do lekarza. Jednak na działania rządu najbardziej czekali dzieci i rodzice.

To właśnie w ich sprawie zapadła nagła decyzja. Jeszcze dwa tygodnie wcześniej, Mateusz Morawiecki zapewniał, że nauczanie hybrydowe zdaje egzamin. Nauczaniem zdalnym były objęte tylko uczelnie wyższe. Jak się później okazało, sytuacja epidemiczna stała się na tyle niebezpieczna, że podjęto decyzję dotyczące młodszych.

Od dziś więc na nauczanie zdalne przechodzą uczniowie klas od 4 do 8 szkoły podstawowej, a także uczniowie szkół średnich. Także zajęcia praktyczne w szkołach mają odbywać się zdalnie, zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

To jednak nie wszystko, od dziś młodzież do 16.roku życia w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku nie mogą poruszać się ulicach bez opieki dorosłego. To rozwiązanie, jak zapewnił premier, ma zapobiec spotkań rówieśników i transmisji wirusa wśród młodych ludzi. 

  1. Już zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
  2. Media dotarły do nieoficjalnych ustaleń. W całej Polsce może wrócić pełen lockdown, mamy czas do piątku
  3. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

Do kiedy będzie trwało nauczanie zdalne?

Nauczanie zdalne będzie trwało do 8 listopada. Rząd liczy, że do tego czasu zmniejszy się ilość dobowych zakażeń. Wówczas zostaną podjęte decyzje dotyczące powrotu uczniów do szkół stacjonarnych.

Według słów premiera i Ministra Zdrowia wypowiedzianych na konferencji prasowej dopiero w okresie 10-14 dni będzie można zauważyć efekty wprowadzonych obostrzeń. Do tego czasu, jak zapowiedział Minister Zdrowia, statystyki będą wciąż coraz wyższe.

Przedszkola i klasy od 1 do 3 działają stacjonarnie

Rząd podjął decyzję o tym, by rodzice najmłodszych mieli je gdzie zostawić i pójść do pracy. Nauczyciele mają obowiązek pilnować ścisłych zasad reżimu sanitarnego. Te placówki mogą się zamknąć tylko wówczas, gdy sanepid wyrazi na to zgodę.

Jak dzieci, te najmłodsze radzą sobie z sytuacją epidemiczną i warunkami reżimu sanitarnego, w którym muszą się uczyć? Okazuje się, że wiele z nich cierpi na poczucie ciągłego zagrożenia. Maluchy boją się nawet kichnąć w klasie, by nie zostały odesłane do domu. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

DECYZJA
fot. Piotr Małecki/eastnews.pl

Do 8 listopada dzieci od 4 do 8 klasy podstawowej i szkół średnich przechodzą na nauczanie zdalne. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieni
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
  4. Zakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
  5. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  6. Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Źródła: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułPoważne zmiany w obostrzeniach dla tysięcy Polaków. Rząd wprowadził wyjątek
Następny artykułCzy uważasz, że kary za brak maseczek są wystarczające, a może za wysokie?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl