Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje kultowy aktor. Od lat cierpiał z powodu licznych chorób
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 22.01.2020 15:29

Nie żyje kultowy aktor. Od lat cierpiał z powodu licznych chorób

demencja
flickr.com/people/9596483@N04

Demencja, to przerażająca choroba, która w starszych latach dotyka coraz więcej i więcej osób. Cierpiał na nią również kultowy aktor, bez którego świat rozrywki nigdy nie byłby taki sam. Jego grupa wzbudzała kontrowersje, ale byli też niezwykle znani na całym świecie.

Trudno będzie pogodzić się z jego śmiercią, chociaż odszedł w wieku już 77 lat. Przez ostatnie lata jego zdolność samodzielnego funkcjonowania ograniczała choroba, zdiagnozowana u mężczyzny demencja. Jego odejście sprawi, że fani i bliscy długo nie będą potrafili na nowo dość do siebie. Był jedną z tych osób, która całkowicie odmieniła to, jak wygląda obecnie komedia.

Nie żyje Terry Jones

21 stycznia 2020 roku zmarł brytyjski aktor, reżyser komediowy oraz historyk, znany z grupy Monty Python, Terry Jones. Mężczyzna był odpowiedzialny za reżyserię w takich ich filmach jak Monty Python i święty Graal czy Żywot Briana.

Jeszcze przed zaangażowaniem się w działalność Monty Pythona mężczyzna pracował przy tworzeniu najbardziej znanych programów komediowych w Wielkiej Brytanii. Współpracując z grupą komediową, cały czas prowadził do rozwoju humoru na całym świecie w dosyć niekonwencjonalnym kierunku. U mężczyzny kilka lat temu została zdiagnozowana demencja, lata wcześniej — rak jelita.

Coraz bardziej naprzykrzała mu się demencja

Znany walijski aktor i reżyser komediowy, znany przede wszystkim ze swojej przynależności do grupy Monty Python, odszedł w wieku 77 lat. Ta śmierć to niepowetowana strata dla wiernych fanów na całym świecie. Poza karierą aktorską spełniał się jako reżyser prowadzonych wraz z grupą projektów, jak i scenarzysta.

Ponadto przez lata wydał rozliczne książki, a od 1966 do 2015 roku występował w telewizji i w filmach. W ostatnich latach jego życia niestety demencja odebrała mu nawet zdolność mówienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

demencja

Ukształtowali niezwykły humor.

demencja

Nikt go nie zapomni.

demencja

Legenda Monty Pythona będzie wieczna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. Nie żyje gwiazdor TVP. Był ulubieńcem widzów ”walczył za Polskę na wielu frontach”
  3. Studentka poprosiła ginekologa o jedną rzecz. Odpowiedział: „na kolanach do Częstochowy, grzesznico”
  4. Była partnerka Radosława Majdana jest w ciąży. Znana aktorka zostanie mamą już niebawem
  5. Uczniowie w połowie układu przerwali poloneza, chwilę później zrobili niesamowitą rzecz. Nagranie stało się hitem internetu

źródła: kultura.onet.pl, wikipedia.org