Dentysta widział swojego pacjenta tylko raz. Mężczyzna trafił do niego, a niedługo później zmarł. Osierocił dwójkę małych dzieci, miał zaledwie 26 lat. Niestety, podobnych przypadków jest znacznie więcej, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy.

26-latek pracował jako kierowca. Z dala od domu rozbolał go ząb, dlatego wstąpił do stomatologa w innym mieście. Dentysta oczyścił miejsce infekcji i podał antybiotyk, a mężczyzna wyruszył w dalszą trasę. Zanim dotarł do celu, rozbolała go głowa i pojawił się obrzęk.

Dentysta zajął się jego zębem

Vadim mieszkający ze swoją rodziną w USA ciężko pracował, aby zapewnić swoim pociechom wszystko, czego potrzebowały. Dwie córeczki były jego oczkiem w głowie, dlatego z trudem wyruszał w każdą podróż. Kiedy podczas jednego z wyjazdów rozbolał go ząb, wstąpił do dentysty. Ból ustąpił, a 26-latek pojechał dalej.

Zanim Vadim dotarł do domu, jego stan się pogorszył. Zadzwonił do brata, że potrzebuje pomocy. Mężczyzna trafił do szpitala, a lekarze próbowali ratować jego życie. Okazało się, że przyczyną dramatu, jaki właśnie przechodził była infekcja zęba, która rozprzestrzeniła się po całym organizmie. Żadne leki nie pomagały, jego serce nie wytrzymało. 26-letni tata zmarł.

Jak często chodzić do dentysty?

Chodzenie do dentysty dwa razy w roku to minimum, o jakim mówią specjaliści. W przypadku dzieci są wskazane nawet cztery razy. Pierwsza wizyta powinna odbyć się już wtedy, kiedy pojawiają się pierwsze ząbki. Dentysta sprawdzi ich stan i wyjaśni rodzicom, jak zadbać o stan jamy ustnej malucha.

Infekcje zębów są groźne dla całego organizmu. Zepsute zęby to jedynie wierzchołek góry lodowej i początek poważnych problemów. Bakterie potrafią bardzo szybko się rozprzestrzeniać i uszkodzić płuca czy serce. Jeśli zaniedbaliśmy wizyty u stomatologa, warto odwiedzić go w najbliższym czasie. Dobrym sposobem jest też ustalenie kalendarza wizyt, dzięki któremu będziemy regularnie sprawdzać, czy nie dzieje się coś złego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

DENTYSTA
fot. gofundme.com

26-latek zmarł wskutek infekcji zęba.

DENTYSTA
fot. gofundme.com

Osierocił dwójkę dzieci.

DENTYSTA
Fot.pixabay.com

Co najmniej dwa razy w roku powinniśmy sprawdzać stan jamy ustnej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Seniorzy masowo oddawani do szpitala na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja „Wspólne święta”
  2. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  3. Policjanci znaleźli w jego domu dziwnie wyglądającą lalkę. Kiedy ją powąchali, zamarli
  4. Royal Baby w drodze. „Książę i Księżna z ogromną przyjemnością ogłaszają…”
  5. Dostała kopertę od nieznajomego w pociągu. Było na niej napisane „Otwórz za 10 sekund”
  6. Robert Janowski przekazał dramatyczną wiadomość. Śmiertelny nowotwór zabija Kacperka, potrzebna pomoc

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl