Dentysta dochodził do siebie przez dwie godziny, po tym, jak zobaczył jamę ustną swojego pacjenta. Młody mężczyzna przez 20 lat nie mył zębów, a widok był zatrważający. Doprowadzenie jego uśmiechu do porządku wymagało wielu godzin pracy i radykalnych środków.

W ciągu lat pracy stomatolodzy widzą naprawdę wiele i trudno ich zaskoczyć. Udało się to pewnemu mężczyźnie, który pomimo młodego wieku nigdy nie dbał o higienę. Dentysta nie był w stanie uwierzyć własnym oczom, kiedy pacjent otworzył usta. O tej sprawie z pewnością nigdy nie zapomni.

Dentysta zamarł na widok zębów pacjenta

Jay miał 21 lat kiedy po raz pierwszy trafił na fotel dentysty. Aż trudno uwierzyć, że w jego stanie nie gościł tam częściej z powodu przeraźliwego bólu i próchnicy. Młody mężczyzna nigdy nie dbał o higienę jamy ustnej, a rodzice nie wyrobili w nim nawyku mycia zębów.

Gdy Jay otworzył usta, stomatolog zamarł. 11 zębów nadawało się już tylko do wyrwania. Gdyby nie to, że 21-latek brał udział w programie telewizyjnym, nie byłoby go stać na przejście metamorfozy. Kiedy lekarz doszedł do siebie, ustalił plan leczenia. Niemal wszystkie górne zęby chłopaka to dziś implanty. Zdjęcia z gabinetu przyprawiają o dreszcze.

Jak często trzeba myć zęby?

Zęby trzeba myć po każdym posiłku, jest to fakt, o którym stomatolodzy mówią od lat. Jeśli nie jesteśmy w stanie zastosować się do tego zalecenia, starajmy się pamiętać o szczotkowaniu tak często, jak to możliwe. Dwa razy dziennie to absolutne minimum, które pomoże uchronić się przed chorobami, nie tylko jamy ustnej. Delikatnego szczotkowania wymagają już pierwsze zęby niemowląt.

Bakterie namnażające się na zębach i dziąsłach wędrują po całym organizmie. Mogą powodować choroby serca, nerek i innych narządów, a nawet wywoływać udar mózgu. Paradontoza, czyli zapalenie przyzębia wywołanie nieodpowiednią higieną zwiększa też ryzyko zachorowania na cukrzycę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

DENTYSTA
fot. screen YouTube Only Human

Jay nigdy nie był zębów. Dentysta przeraził się na widok jego jamy ustnej.

DENTYSTA
fot. screen YouTube Only Human

Chłopak ma ładny uśmiech tylko dzięki implantom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowite
  2. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności
  3. Mąż zaraz o ślubie przestał odzywać się do żony. Dopiero po 20 latach wyjawił swój powód
  4. Polka urodziła w Japonii. Kiedy zobaczyła swój szpitalny posiłek, zamarła. Zaczęła współczuć matkom w Polsce
  5. Kosmetyczka wykonała jej makijaż permanentny. Teraz kobieta ma… cztery brwi
  6. Kobieta źle się czuła w ciąży. Gdy lekarze spojrzeli na wynik USG, byli wstrząśnięci, obawiali się reakcji rodziców

Źródło: jestpozytywnie.pl

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl