Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zofia Zborowska zaczyna dietę dr Dąbrowskiej. Fani są zaniepokojeni, odradzają jej post
Robert Głowacki
Robert Głowacki 09.09.2019 16:48

Zofia Zborowska zaczyna dietę dr Dąbrowskiej. Fani są zaniepokojeni, odradzają jej post

dieta
fot. instagram.com

Dieta, jaką właśnie rozpoczęła Zofia Zborowska, podzieliła jej fanów. Gwiazda zdecydowała się na post dr Dąbrowskiej. To niekonwencjonalna i nieco ryzykowana metoda zrzucenia zbędnych kilogramów, mimo to wiele gwiazd chętnie z jej korzysta. Fani aktorki są zaniepokojeni i odradzają jej post.

Dieta dr Dąbrowskiej stała się bardzo popularna, a dołożyli się do tego m.in celebryci, którzy tak ochoczo ją rekomendują. Kilka miesięcy temu Karolina Szostak pochwaliła się, że dzięki diecie dr Dąbrowskiej oczyściła swój organizm i pozbyła się zbędnych kilogramów. W ślady za prezenterką Polsatu poszła właśnie Zofia Zborowska, która na swoim Instagramie ogłosiła, że jest w trakcie pierwszego dnia postu dr Dąbrowskiej. Głosy fanów są podzielone. Czy dieta dr Dąbrowskiej jest zdrowa?

Zofia Zborowska: dieta

Zofia Zborowska zdecydowała się przejść na dietę dr Dąbrowskiej. Gwiazda poinformowała o tym swoich fanów na Instagramie.

Post Dąbrowskiej DAY 1. Bez filtra, bez make-upu, po ciężkim weekendzie. Kto robił? Ile wytrzymałyście? Ja planuje minimum 3 tygodnie- zapowiada na Instagramie aktorka.

Okazuje się, że decyzja Zborowskiej wywołała niemałe emocje wśród jej obserwatorów. Część fanów gwiazdy pochwalało jej decyzję, jednak znaleźli się i ci, którzy uważają dietę dr Dąbrowskiej za niezdrową.

Każde posty, głodówki, rozwalają tarczycę i gospodarkę hormonalną u kobiet. Organizm sam się oczyszcza, a to jest zbędne. Pomijam już efekt jo-jo. Poczytaj badania naukowe na ten temat, zanim coś zrobisz, Zosiu… 🙁 – napisał jeden z fanów.

Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej?

Dieta dr Dąbrowskiej polega na jedzeniu jedynie pewnych warzyw i niskocukrowych owoców. Dzienna wartość energetyczna spożywanych posiłków nie przekracza 800 kcal. Oczywiście zabrania picia kawy, herbaty, alkoholu, za to zaleca picie dużej ilości wody. Czy dieta dr Dąbrowskiej jest zdrowa? W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dietetyk Moniką Krynicką Gać.

– To jest dieta niezbilansowana, nie można jej oceniać w kategorii sposobu odżywiania na stałe. Niektórzy robią sobie takie oczyszczanie organizmu w przypadku np. przygotowania się do operacji. Nie jest to rekomendowany sposób redukowania masy ciała – mówi dietetyk Krynicka-Gać dla lelum.pl.

Czy dieta dr Dąbrowskiej dostarcza nam wszystkich potrzebnych składników?

– Dieta dr Dąbrowskiej zawiera głównie warzywa, które nie będą nam dostarczały w odpowiednich ilościach ani białka, ani węglowodanów, ani tłuszczy, a to są składniki, które w prawidłowym odżywianiu są podstawą – dodaje dietetyczka.

Monika Kryńska-Gać wspomina również, że jeżeli jest się zbyt długo na tak niezbilansowanej diecie, jak ta dr Dąbrowskiej, grozi nam niedobór przeróżnych składników mineralnych, czy witamin. Niedobory mogą prowadzić do osłabienia organizmu, anemii, czy zasłabnięcia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dieta

Zofia Zborowska zaczęła dietę dr Dąbrowskiej.

dieta

Karolina Szostak jest również fanką diety dr Dąbrowskiej.

dieta

Fani są podzieleni. Część z nich uważa, że ta dieta jest niezdrowa i może zaszkodzić aktorce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Anna Lewandowska skończyła 31 lat. Przez ten czas z kaczątka stała się łabędziem
  3. Ewa Minge opowiedziała o swoich tatuażach. Powstały po śmierci jej ukochanej mamy
  4. Śmierć zastała go w jego własne urodziny. Nie żyje Andrzej Polkowski, to on przetłumaczył „Harry’ego Pottera”
  5. Julia Wieniawa seksowna jak nigdy! Fani nie mogą wyjść z zachwytu na widok jej idealnego ciała
  6. Wielka wpadka Michała Szpaka. Wchodząc do studia nie zauważył, co ma na podeszwie buta