Dieta baletnicy – pewnie nie raz słyszałaś legendy na temat zjadanych przez nie bezowych okruszków! Jak mogłyby się inaczej unosić tak wysoko ponad ziemię? Czy rzeczywiście jednak ich codzienny jadłospis bazuje na bezach, które swoją kruchością tak bardzo przypominają ich tiulowe sukienki? Czy faktycznie dieta baletnicy to najbardziej restrykcyjna dieta na świecie?

Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy, a dobrym baletnicom dużo tłuszczu w posiłkach? Gracja to jedna sprawa, ale jest jeszcze kluczowa rola bycia silnym podczas występów na największych scenach świata! Dlatego dbałość o zdrowie jest w ich przypadku najważniejsza, a sama sałata czy marchewka mogą stanowić zaledwie suplement ich niezwykłej diety! Jak wygląda dieta baletnicy i czy faktycznie jest najbardziej restrykcyjną dietą na świecie?

Z czego składa się dieta baletnicy?

Co zatem znajdziemy w codziennym jadłospisie gwiazd baletu? Przede wszystkim ważne są proteiny, które są zawarte w jajkach, szeroko rozumianym nabiale, ale także roślinach strączkowych, czy kaszy! Dobrze przyswajalne produkty o poranku to sprawa nadrzędna, ponieważ to właśnie śniadania są swoistego rodzaju paliwem na cały dzień. Na sali treningowej trudno podgrzać sobie uprzednio ugotowane jajka na miękko, czy wyjść do restauracji. Ćwiczenia zazwyczaj zaczynają się ok. godziny 10, dlatego szczególnie ważne jest dobry posiłek jeszcze przed rozgrzewką!

Obok talerza powinna być również szklanka wody, najlepiej niegazowanej. Dieta baletnicy to również odpowiednie nawodnienie, a poczucie lekkości po zjedzonym posiłku osiągnie poprzez wypicie również naparów ziołowych czy aromatycznych herbat z domieszką przypraw.

Jeżeli chcesz sobie przygotować poranny posiłek w stylu dieta baletnicy– przygotuj kilka produktów. Wybierając się do sklepu koniecznie zaopatrz się w jajka, avocado, pomidory, kiełki słonecznika i czerwoną herbatę. Polecamy również owsianki na mleku i oczywiście szklankę wody mineralnej!

Dieta baletnicy – jadłospis  

Odświeżenie umysłu najlepiej można osiągnąć rano za pomocą odżywczego śniadania, z kolei lunch to kolejny przystanek na nabranie siły. Czym tutaj możemy was zaskoczyć? Jak już wspominałyśmy, dieta baletnicy to nie tylko lekkie bezy, a siła i mięśnie nie biorą się z powietrza. Dlatego, żeby lepiej przyswajać kolejne kroki taneczne, tancerka potrzebuje z pewnością nieco mięsa, najpeiej białego.

Tutaj z pomocą przychodzi nam pierś z indyka, do której dobieramy kaszę gryczaną i rzodkiewkę. Po obiedzie wypija kilka szklanek wody, choć w połączeniu z miętą i cytryną sprzyja lepszemu trawieniu. Dobra przemiana materii jest bardzo ważna przy okazji tego zawodu, a lekkość podczas uniesień czy wykonywanych obrotów bierze się właśnie ze zbilansowanej diety!

Jak wygląda dieta baletnicy wieczorem? Kolacja to właściwie jedyny posiłek w ciągu dnia, kiedy może sobie pozwolić na chwilę oddechu- treningi zazwyczaj trwają do 22, a po nich warto odpocząć na kanapie ze smacznym posiłkiem. Dieta baletnicy wieczorową porą oscyluje wokół potraw rybnych w różnych postaciach, a dorsz z ulubionymi warzywami stanowią jedno z ciekawszych wariacji na ten temat.  

Co do tego? Tancerkom baletowym jest bardzo polecana oliwa z oliwek, nie tylko jako ciekawy dodatek do urozmaicania potraw, ale także świetnie działa regenerując cerę i dostarczając organizmowi wzmocnienia. Szczególnie dobra jest ta powstała w wyniku pierwszego tłoczenia na zimno zawierająca całkowicie naturalne tłuszcze.

Dieta baletnicy – efekty 

Jak sama widzisz, odpowiednia dieta baletnicy daje również świetne efekty, które możemy potem podziwiać podczas poszczególnych występów. Najlepsze primabaleriny świata muszą bardzo przestrzegać restrykcyjnych diet, a często korzystając ze swojego statusu bardzo znanych gwiazd, mogą pochwalić się menu skomponowanym przez najlepszych kucharzy! Jednak wart ponownego podkreślenia jest fakt, że codzienne przyjmowanie do organizmu wody to jeden z najlepszych sposobów na szybką poprawę zdrowia. Ten naturalny dar powinien być najlepszym przyjacielem do posiłków każdego, niezależnie od tego, czy jest się baletnicą, czy nie.

Poza tym sam jadłospis gwiazdy opery to jedna, choć bardzo kluczowa, sprawa. Drugą jest również odpowiednie dawkowanie snu- tutaj zalecane jest minimum 10 godzin. Dieta baletnicy składa się więc z różnych, wzajemnie na siebie oddziałujących czynności, które należy konsekwentnie wykonywać! Oprócz bycia lekkim, składniki, ćwiczenia, sen i ruch dostarczającą kobietom siły, którą mogą zademonstrować nie tylko podczas najważniejszych spektakli. 

Dieta baletnicy – przed i po 

Na potrzeby marketingowe powstała nazwa dieta baletnicy, która może okazać się świetnym planem treningowym, o ile ktoś zamierza stracić bardzo dużo kilogramów w krótkim czasie. Nic dziwnego, że kobiety na całym świecie podążają za tym skutecznym sposobem odchudzania, sprawiającym usuwanie zbędnych kilogramów już do 10 dni! Większości z nas może jednak kojarzyć to z niemalże z głodówką, ponieważ pierwsze dni kuracji odchudzającej to przyjmowanie samych płynów- mowa tu nie tylko o wodzie, ale także kawie czy herbacie. Dopiero kolejne dni to porcjowanie serów, ziemniaków, czy jogurtów, choć niestety nasz organizm nie będzie przygotowany na tak małe bezmięsne posiłki.

Dlatego tzw. dieta baletnicy dla normalnych osób może okazać się drogą do popsucia sobie zdrowia. Jak wcześniej zauważyłaś, zawodowe tancerki mają swoją własne menu, które są przygotowane na bazie wagi, stanu skóry, czy wzrostu. Twój organizm będzie się domagał energii, którą mu po prostu nie dostarczać, choć jesteś lekka jak piórko. Naszym zdaniem warto do takiej diety podejść z dystansem, kierując się również logiką podczas wykonywania sportów czy pracy (tracisz tu dużo siły, więc białko i mięso jest dla ciebie niezbędne).

Podsumowanie 

Dieta baletnicy jest prosta, choć złożona. Zawodowe tancerki muszą dbać o zdrowie, korzystając z bardzo ciekawych diet i urozmaiconych aktywności sportowych, a samym głodzeniem nie zawojują świata. Pamiętaj o tym również ty, przystępując do tzw. diety baletnicy, tak szczególnie popularnej wśród młodych kobiet!

ZOBACZ ZDJĘCIA:  

dieta baletnicy
Fot.: _ballet_pasion_/ Instagram 

Strój i dieta baletnicy to znaki rozpoznawcze tych ciekawych tancerek operowych. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMaja Bohosiewicz pokazała zdjęcie z synem. „W Szwecji już bym była w więzieniu”
Następny artykułMąż zostawił Annę Seniuk dla młodszej? Niedługo potem wykryto u niej raka
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.