Dieta modelek to bardzo kontrowersyjny temat. Kobiety, tak zdeterminowane, by wpisywać się w narzucone przez projektantów wymiary, są w stanie poświęcić naprawdę wiele. Najlepiej wyjaśnia temat szokujące wyznanie supermodelki, Lauryn Hill, na temat jej diety: papierosy i woda, wyznała w rozmowie z Daily Mail. Czy to prawda?

Aby wstąpić do wielkiego świata mody, należy spełniać szereg bardzo restrykcyjnych wymagań. Jedno z nich, właściwie najważniejsze, dotyczy wysokiego wzrostu i idealnej sylwetki. Czego wymaga się od chodzących po wybiegach kobiet? Jak wygląda ich dieta?

Jak wygląda dieta modelek?

Dieta modelek nie wygląda tak, jak mogłoby nam się wydawać. Jedna z australijskich modelek, Lauren Hill, opowiedziała brytyjskim mediom o swojej przygodzie w tej branży oraz dążeniu do idealnego ciała i wymarzonego rozmiaru zero.

Pierwszym ważnym wydarzeniem w karierze Lauren był Mercedes-Benz Fashion Week w Sydney. Dziewczyna miała wtedy zaledwie… 12 lat! Jej kariera nabrała błyskawicznego tempa i wkrótce stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych twarzy. Ogromna sława wiązała się również z wieloma wyrzeczeniami i katorżniczą dietą.

Zawsze byłam głodna i ciągle sprawdzałam, czy nie przybrałam na wadze. Byłam notorycznie zmęczona, a moją dietę głównie stanowiła woda i… papierosy — wspomniała w wywiadzie dla Daily Mail

Dieta a zły stan psychiczny

Modelka przyznała, że jednym z podstawowych składników jej diety były… środki przeczyszczające. Traktowała je jako formę kary, gdy wydawało jej się, że zjadła za dużo. Opisany tryb życia bardzo odbił się na jej zdrowiu psychicznym. Przez długie lata pracowała nad tym, by zacząć siebie akceptować. Obecnie Hill odnosi ogromne sukcesy w branży modelek plus-size. Jako druga w historii pojawiła się na okładce australijskiego Vogue’a.

Branża modowa ma niestety ciemne strony, o których coraz częściej mówią modelki. Jaki macie stosunek do restrykcyjnych diet?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dieta modelek
instagram.com @_laurenhill_

Wyznanie Lauren Hill było dla wielu ludzi sporym zaskoczeniem. Modelka opowiedziała o karierze modelki i walce o idealny rozmiar.