Disco polo to nieodłączny element niejednego, polskiego wesela. Jednak nie wszyscy z gości mogą być z tego powodu zadowoleni. Pewnej Warszawiance puściły nerwy, była oburzona tym, że na weselu dj puścił disco-polo, a reszta gości świetnie się bawiła. Reakcja kobiety było wręcz żenująca. 

Polacy są w większości fanami disco polo. Gatunek zatarł się w świadomości rodaków jako nieodłączny element zabawy. Próżno więc szukać przyjęć rodzinnych bez tej muzyki w głośnikach. Jednak wiele osób nadal uważa, że są to dźwięki proste i mało wyszukane. Kobieta z Warszawy, która wyszła z wesela, zażenowana muzyką, została skrytykowana przez internautów.

Disco polo musi być na weselu

Zachowanie młodej prawniczki z Warszawy poruszyło internet. Jak cytuje o2.pl, kobieta nie wytrzymała muzyki, przy jakiej bawili się goście:

No nie wytrzymałam tego już, wyszłam – mówi młoda prawniczka z warszawskiej korporacji. Teraz zawsze wcześniej, już przy zapraszaniu, upewniam się, czy na imprezie będzie disco polo. Jeśli tak, nie idę. Trzeba mieć klasę i poziom – puentuje kobieta.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Nauczyciele w tym roku szkolnym nie mają prawa zrobić jednej rzeczy. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć
  2. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę
  3. Horoskop dzienny na środę. Komu się dziś poszczęści? Niektórych czekają wspaniałe wieści

Co o disco polo myślą Polacy?

Portal o2.pl przeprowadził badanie za pomocą panelu Ariadna, z którego jasno wynika, że większość rodaków jest przekonanych co do tego, że disco polo musi pojawić się na weselu. Ankietowani zapytani o to, czy lepiej bawią się na weselach z tą muzyką, w 50 procentach odpowiedzieli, że tak. 23 procent ankietowanych była zdania, że nie, 27 procent nie miało zdania.

Najwięcej fanów tego gatunku znajdziemy wśród mieszkańców wsi, bo aż 56 procent, wśród małych lub średnich miast niewiele mniej, bo 55 procent. W wielkich miastach słuchacze tego gatunku stanowią 38 procent. Badanie przeprowadzono na 1048 osobach powyżej 18 roku życia. Co ciekawe, najmniejszą sympatią darzą tę muzykę osoby 45+.

Jeden z artykułów poświęciliśmy analizie, w której naukowcy zastanawiali się, dlaczego disco polo zyskało taką popularność. Wyjaśnienie jest zaskakujące, zapraszamy po więcej szczegółów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

disco polo
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 24.09.2016 Roztanczony PGE Narodowy N/Z: BONEY M

Fani gatunku uważają, że polska muzyka disco musi być obecna na każdym przyjęciu.

disco polo
FOT. EAST NEWS.PL/ ARTUR HOJNY

Wiele polskich wykonawców muzyki tanecznej zyskało statusy gwiazd.

disco polo
Photo by Alasdair Elmes on Unsplash

Wg badania o2.pl większość z nas nie wyobraża sobie wesela bez polskiej muzyki tanecznej. Wielu z nas podobno nie przyznaje się do słuchania takiej muzyki, ale bardzo lubi się do niej bawić.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz mówi o dziwnej rzeczy. Co się wydarzy?
  2. Domy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrało
  3. Zbigniew Wodecki nigdy nie zdradził jednego sekretu. Chodzi o Beatę Tyszkiewicz, teraz wszystko wyszło na jaw
  4. Popularna sieciówka raz na zawsze znika z Polski. Sklep pozbywa się wszystkiego za śmieszne pieniądze
  5. 14-latka zmarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła rodzicami, teraz ostrzegają innych
  6. Zatrważające doniesienia z Dolnego Śląska. Mocny wstrząs, pod ziemią byli ludzie, co tam się wydarzyło?

źródło: o2.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl