Dlaczego disco polo jest popularne? Mówi się, że disco polo to uwielbiany przez Polaków gatunek muzyki. Wszyscy go słuchają, ale nie każdy się do tego przyznaje. Na czym właściwie polega jego fenomen? Okazało się, że naukowcy znaleźli odpowiedź! 

Dlaczego disco polo jest popularne? Zenka Martyniuka, zespół Weekend oraz Boys znają chyba wszyscy. Choć krytyków ich twórczości nie brakuje, wiele osób chętnie bawi się do tego rodzaju muzyki. W tym artykule dowiecie się, z naukowego punktu widzenia, dlaczego muzyka disco polo jest tak popularna.

Dlaczego disco polo jest popularne?

Dlaczego disco polo jest popularne? Muzyka disco polo bazuje na prostych, łatwych do powtórzenia rytmach. Jak się okazuje, ich korzenie sięgają aż do naszych pradawnych przodków! Za pomocą nieskomplikowanych melodyjnych powtórzeń komunikowali się oni ze sobą, a także wykorzystywali je do rytualnych tańców.

Proste dźwięki

Tego rodzaju melodie mają to do siebie, że na długo pozostają w naszych głowach. Składają się one z kilku dźwięków, które są bardzo łatwe do powtórzenia. Okraszona chwytliwym i zabawnym tekstem muzyka sprawia, że ludzie momentalnie podrywają się z miejsca.

Podobne melodie

Dlaczego disco polo jest popularne? Gdy przyjrzymy się temu gatunku muzycznemu nieco bliżej, możemy dostrzec, że wiele piosenek właściwie brzmi tak samo. Nie jest to jednak brak kreatywności u autorów, lecz trafne założenie, że skoro dana melodia odniosła ogromny sukces, w następnych hitach nie należy wiele zmieniać.

Disco polo można albo kochać, albo nienawidzić. Jest to muzyka, wobec której nie da się przejść obojętnie. Proste rytmy, nieskomplikowane teksty, to powody, dla których ludzie naprawdę potrafią się świetnie bawić. Nic więc dziwnego, że popularność tego gatunku stale rośnie…

Dlaczego disco polo jest popularne? ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dlaczego disco polo jest popularne?
instagram.com zenek_martyniuk_official

Zenka Martyniuka znają chyba wszyscy. „Przez Twe Oczy Zielone” to piosenka, która zapada w pamięć już po pierwszym odsłuchaniu.