Dlaczego kot podgląda mnie w toalecie? – zapytuje niemal każdy właściciel mruczka. Czy twój kot również nie chce opuszczać cię nawet w tak prywatnej chwili? Zaczyna cię to denerwować? Niepotrzebnie – twój zwierzak wcale nie ma złych intencji!

Każdy właściciel kota dobrze zna tę sytuację – jego pupil chce mu towarzyszyć za wszelką cenę — nawet podczas wizyty w toalecie, kąpieli w wannie czy pod prysznicem. Jak można wytłumaczyć takie zachowanie zwierzęcia? Dlaczego kot podgląda mnie w toalecie? Jeśli to pytanie chodzi ci po głowie od dłuższego czasu, pora w końcu na nie odpowiedzieć. 

Dlaczego kot chodzi za mną do toalety?

Najprostsze odpowiedzi są najlepsze — kot chodzi za tobą do toalety, ponieważ nie ma ochoty się z tobą rozstawać! Jesteś dla niego najbliższą osobą, kocią mamą i nawet wyjście za potrzebą nie jest dla twojego pupila dostatecznym usprawiedliwieniem twojej, choćby chwilowej, nieobecności. Zauważ, że mruczek często podąża za tobą, gdziekolwiek byś się nie znalazł — w kuchni, sypialni czy korytarzu. Czworonóg nie rozumie, dlaczego nie miałby ci towarzyszyć także w ubikacji. 

Dlaczego kot lubi siedzieć w łazience? 

Pamiętaj, że im częściej zamykasz przed sierściuchem drzwi łazienki, tym staje się ona dla niego ciekawsza i bardziej tajemnicza. Zewsząd słychać szum i wodę, w którą można wsadzić łapę lub po prostu się jej napić. Możesz wierzyć lub nie, ale twój kot w łazience czuje się jak nad wodospadem Niagara. W dodatku to wielka frajda spać w umywalce, skakać po pralce i półkach czy buszować w brodziku. Łazienka jest dla mruczka znacznie ciekawsza, niż myślisz. 

Dlaczego kot podgląda mnie w łazience? 

Kot cię nie podgląda, tylko dotrzymuje ci towarzystwa, a poza tym przy tobie czuje się bezpiecznie. Zwierzak odczuwa niepokój, kiedy nagle znikasz za drzwiami łazienki z niezrozumiałych dla niego powodów. Być może obawia się, że przepadniesz w czeluściach łazienki na tak długo, jak wtedy, kiedy wychodzisz do pracy na wiele godzin. To dlatego miauczy, zawodzi i drapie w drzwi. Twój pupil jest do ciebie bardzo przywiązany i nie powinieneś okazywać złości z tego powodu. 

Dlaczego kot podgląda mnie w toalecie? Czego tam szuka? 

Kot chce zwiedzić wszystkie zakamarki swojego domu. Kto wie, co kryje szafka pod umywalką? Dlaczego by nie zwiedzić wanny? Co tam szumi w muszli? Czy na pewno gdzieś nie ukrywa się mysz lub inna ofiara, na którą można byłoby zapolować? Prawdopodobnie takie pytania zadaje sobie twój kot, kiedy wchodzi za tobą do toalety. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiał twoje wątpliwości! 

Czy wasze mruczki też są tak zafascynowane łazienką i nie przepuszczą żadnej okazji, by ją zwiedzić? 

Zobacz zdjęcia:

dlaczego kot podgląda mnie w toalecie
Instagram.com @meayanphoto

Łazienka jest dla twojego kota niesamowicie ciekawym miejscem.

dlaczego kot podgląda mnie w toalecie
Instagram.com @oscar_gingercoon

Poza tym twój przyjaciel chce ci towarzyszyć na każdym kroku.

dlaczego kot podgląda mnie w toalecie
Instargram.com @jasper_and_jarvis

Zlew to wymarzone siedzisko dla mruczka.

dlaczego kot podgląda mnie w toalecie
Instagram.com @mr.tickles_thecat

Kot nie podgląda cię w toalecie, on dotrzymuje ci towarzystwa. 

dlaczego kot podgląda mnie w toalecie
Instagram.com @filou.fee.floki

Przy tobie czuje się bezpiecznie i nie chce odstąpić cię ani na krok!  

Zobacz też: 

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Sąsiedzi bali się tego owczarka niemieckiego. Pewnego dnia jego właściciel uchwycił jego spotkanie z listonoszem
  3. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  4. Golden retriever wrócił ze spaceru… z koalą na plecach. Uratował jej życie
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie
Poprzedni artykułJurorka „X Factor” zaczęła umawiać się z uczestnikiem show. Postanowili ujawnić swój związek
Następny artykułKelnerka myślała, że nikt jej nie widzi. Na kuchni podniosła spódnicę i zrobiła niewybaczalną rzecz. Wszystko nagrano