Dlaczego kot przewraca się na plecy na twój widok? Zachowanie naszych zwierząt często przyprawia nas o kolejne pytania, na które chcemy znać odpowiedz. Szczególnie koty są mistrzami w wykonywaniu śmiesznych akrobacji, które dostarczają nam rozrywki. Co, jednak gdy przez swoje czynności chce nam cos przekazać? Jak się okazuje, leżenie grzbietem do podłogi to ważny komunikat. Zobaczmy, o co mu dokładnie chodzi! 

Na temat charakteru naszych domowych pupili możemy rozpisywać się w nieskończoność, a ich codzienne poczynania są dowodem na to, że pochodzą z innej planety. Zawsze chciałaś wiedzieć, dlaczego kot odsłania swój brzuch, choć nie lubi, gdy twoja ręka się na nim znajduje? Nasz dzisiejszy tekst jest dla ciebie! 

Dlaczego kot przewraca się na grzbiet?  

Dlaczego kot przewraca się na plecy w twojej obecności? Wszystko to z miłości do ciebie! Tak, jak się okazuje nasi domowi pupile, potrafią wyrażać to uczucie na najróżniejsze sposoby. Poza tym jest to wielkie wyzwanie dla naszego Mruczka, ponieważ nie może w żaden sposób się obronić przed ewentualnym niebezpieczeństwem, a pokazując swój brzuch, wyraża 100% zaufania wobec twojej osoby. Jednak na takie ułożenie musisz sobie zapracować, dlatego prawdopodobnie bardzo rzadko doświadczasz takiego widoku kociego brzucha!

Wart podkreślenia jest fakt, że futrzany pupil wcale nie chce, abyś go głaskała po tych okolicach, a samo wystawienie brzuszka na widok publiczny nie uprawnia cię do trzymania dłoni na futerku w tym miejscu. Niestety wiele osób utożsamia takie zachowanie kota z radosnym psem, który wręcz się prosi, aby pomasować go po brzuchu. Tymczasem kot zupełnie nie jest chętny na uprzejmości z twojej strony! Zresztą, jeżeli położy się na plecy, a ty zaczniesz go głaskać wzdłuż korpusu, to sama zobaczysz, jak będzie wyglądać atak złości w kocim wydaniu, który wcale nie musi być w takim momencie w żaden sposób kontrolowany!

  1. Iza: ”Od lat sprzątam u bogaczy, zdradzę wam ich największy sekret. Wszyscy robią rzecz, która wywołuje u mnie mdłości”
  2. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie

Dlaczego kot odsłania brzuch?  

Zatem odpowiadając na pytanie, dlaczego kot przewraca się na plecy, możemy od razu wykluczyć możliwość głaskania. Jest to bardzo wrażliwe miejsce na ciele Mruczka, które szczególnie nie lubi być tarmoszone przez właściciela, o czym skutecznie przypominają również jego długie pazury, które są cały czas na baczności. Kot, ukazując się od tej strony pokazuje ci swoje zaufanie, a jeżeli zaczniesz dotykać brzuch Miauczka, już prawdopodobnie nigdy się tak przed tobą nie otworzy! Dlatego, gdy zobaczysz swojego pupila rozłożonego na podłodze w takiej pozycji, najlepiej poobserwuj go z pewnej bezpiecznej odległości, wydając z siebie odgłosy świadczące o twojej aprobacie dla jego zachowania.

Dlaczego kot tarza się na plecach?  

Jak widzisz, kota trudno przyrównać do innego domowego pupila, jakim jest pies. Mimo że wykonują podobne gesty, to trzeba je odróżniać i interpretować u każdego z nich nieco inaczej. Tarzanie w kocim przypadku oznacza radość, jednak bez twojej ingerencji- jak już wyżej ujęłyśmy twoją rolę- możesz jedynie zadowolić się rolą obserwatora! Dlaczego kot przewraca się na plecy po zjedzeniu łakomego dania lub przeniesienie ci polnego gryzonia pod drzwi? Teraz już wiesz, że chodzi o wyrażanie przez niego uczuć! Kocia mowa ciała bywa zdradliwa, ale warto nieco bliżej poznać ten specyficzny język nie tylko dla własnego dobra, ale przede wszystkim- kociego!

Podsumowanie 

Teraz już wiesz, dlaczego kot przewraca się na plecy! Wiele właścicieli tych niezwykłych zwierzaków wciąż jednak nie wie, co można rozumieć poprzez takie tarzanie się na grzbiecie w obecności domowników. Jak widać, poprawna interpretacja zachowania może przynieść korzyści każdej ze stron!

ZOBACZ ZDJĘCIA:  

dlaczego kot przewraca się na plecy
Fot.: EugenieM/ pixabay.com 

Dlaczego kot przewraca się na plecy? Jak się okazuje, jest to akt zaufania wobec człowieka!  

dlaczego kot przewraca się na plecy
Fot.: Crepessuzette/ pixabay.com 

Interpretacja kocich poczynań należy do żmudnych ćwiczeń, jednak warto zaznajomić się z zachowaniem zwierzaka, jeżeli się na takiego decydujemy!  

dlaczego kot przewraca się na plecy
Fot.: castleguard/ pixabay.com 

Dlaczego kot przewraca się na plecy? Teraz już wiesz, że chodzi o wyrażanie miłości w kocim wydaniu.  

dlaczego kot przewraca się na plecy
Fot.: CaptainMeo/ pixabay.com 

Patrząc na taki widok wiesz, że nie możesz pogłaskać swoich pupili po brzuchu, ale w duchu się cieszysz z ich zadowolenia.  

dlaczego kot przewraca się na plecy
Fot.: annca/ pixabay.com 

Dlaczego kot przewraca się na plecy w twojej obecności? Jak widać miłość może być wyrażana bez słów na najróżniejsze sposoby!  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Liga Narodów: Bośnia i Hercegowina-Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, TV
  2. Osobisty dramat gwiazdy „M jak miłość”. Wiemy, co przeżyła i co się stało
  3. Anna Kalczyńska schudła 10 kg i zupełnie zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza, wygląda obłędnie
  4. Rafał i Gabriel przetrwali milczenie i ujawnili prawdę o odejściu z „Królowych życia”. Widzowie będą załamani
  5. Emilia Komarnicka jest w ciąży. Gwiazdorska para ”Na dobre i na złe” nie posiada się ze szczęścia
  6. Kobieta zostawiła torebkę na bulwarach. Strażnicy miejscy zajrzeli do środka. „Zestaw” zaskoczył funkcjonariuszy

 

 

 

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.