Wyszukaj w serwisie
Samo życie Silver Lifestyle Plotki i gwiazdy Quizy
Lelum.pl > Samo Życie > Dlaczego mężczyźni wolą blondynki? Już wiadomo!
Agnieszka Kruk
Agnieszka Kruk 17.01.2019 18:30

Dlaczego mężczyźni wolą blondynki? Już wiadomo!

Jak wygląda badanie ginekologiczne
Fot. unsplash.com @avarieclaire

Mężczyźni wolą blondynki, taką opinię słyszy się bardzo często. Jak się okazuje, kobiety o jasnych włosach rzeczywiście mogą liczyć na większe powodzenie, dlaczego? Okazuje się, że jasne włosy wywołują o mężczyzn wyjątkowe emocje. Jakie?

Szukając odpowiedzi na to, dlaczego mężczyźni wolą blondynki, możemy wyróżnić kilka aspektów. Czy chodzi jedynie o wygląd i o to, że facetom blondynka kojarzy się jako obiekt seksualny? Absolutnie nie! Okazuje się, że jasnowłose piękności mają o wiele więcej cech, które rozgrzewają facetów do czerwności. Jakich?

Dlaczego mężczyźni wolą blondynki? Brunetki nie mogą liczyć na powodzenie?

Powszechnie panuje stereotyp, że kobiety o blond włosach są mniej inteligentne, niż jej rude, czy czarne rówieśniczki. Kobiety o jasnych włosach już jakiś czas temu stały się głównym tematem niepochlebnych żartów. Mimo panujących opinii możemy zauważyć, że nie przekłada się to w żaden sposób na rzeczywistość.

Potwierdzają to ostatnie badania, które wykazały, że mężczyźni chętniej wybierają kobiety o jasnych włosach. Znaczy to, że brunetki w opinii naukowców stają się mniej atrakcyjne i drugorzędne w wyborze mężczyzn. Co sprawia, że pierwsza grupa ma większe szanse na powodzenie?

Kolor włosów zdradza cechy osobowe

Naukowcy z Augsburg University przeprowadzili badanie, które miało wykazać, w jakim stopniu kolor i długość włosów wpływa na oceny mężczyzn. Jak się okazało, to kolor włosów w większym stopniu miał zdradzić, jakie cechy osobowe posiada kobieta. Zaskakujące jest to, że mężczyźni utożsamiają z blondynkami cechy, które mogą okazać się kluczowe w budowaniu rodziny i przyszłych relacji.

Dlaczego mężczyźni wolą blondynki? Jak się okazało, jasne włosy są utożsamiane ze zdrowiem, atrakcyjnością i witalnością. Mężczyźni, łącząc te wszystkie cechy, wyciągnęli prosty wniosek — kobieta zdrowa będzie lepszą kandydatką na partnerkę, która urodzi mu zdrowe dziecko.

Czy blondynki są bardziej rozwiązłe? Nie!

Chociaż według mężczyzn, kobiety o jasnych włosach to dobre kandydatki na rodzicielki, to ich kolor włosów może zdradzać również niepochlebne opinie. Wyniki badań pozwoliły również stwierdzić, że blondynki są częściej wybierane przez ogólny pogląd na ich temat. Mężczyźni kierują się opiniami wynikającymi z ich natury, według których, kobiety o jasnych włosach są bardziej uległe. Wybierając potencjalną kandydatkę na randkę, często ich pierwszym wyborem pozostaje blondynka. Według opinii mężczyzn, blondynka w porównaniu do brunetki, prędzej zgodzi się na wspólne wyjście.

Co ciekawe, jako ‚materiał na żonę’, mężczyźni wybrali krótko ścięte kobiety o ciemnym kolorze włosów. Miałoby to świadczyć, że ich stonowany i ‚bezpieczny’ wygląd odzwierciedla spokojny tryb życia, który zazwyczaj jest pożądany w związku małżeńskim.

Powodzenie blondynek jest związane z popkulturą?

Dużym znaczeniem w wyborze partnerki na podstawie koloru włosów ma popkultura i kanony piękna. Każdy dobrze wie, że Marilyn Monroe zalicza się do kultowych kobiet, które pozostawiły po sobie duży ślad w popkulturze. Nie tylko czerwone usta i krągłe kształty dały początek nowemu postrzeganiu piękna. Blond włosy także odcisnęły swoje piętno. Chociaż minęło wiele lat od śmierci aktorki, ta wciąż jest utożsamiana z kobiecością i elegancją. Pewne cechy nadal są kojarzone z ikoną Marilyn, dlatego mężczyźni mogą kategoryzować kobiety, właśnie pod względem wyglądu i koloru włosów.

Uwarunkowania genetyczne mają wpływ na wybory mężczyzn

Jak się okazuje, blondynki częściej padają wyborem mężczyzn przez europejskie uwarunkowania genetyczne. Chodzi tu przede wszystkim o to, że kobiet o naturalnym jasnym kolorze włosów jest dwa razy więcej niż mężczyzn. Chociaż część nich rodzi się z jasnymi blond włosami, to z czasem zaczynają ciemnieć. Wszystko działa również w drugą stronę — kobiety chętniej wybierają mężczyzn o ciemnych włosach.

Jasny kolor włosów odmładza wygląd

Mężczyźni wolą blondynki z kilku względów. Nie od dziś wiadomo, że jasne włosy odmładzają wygląd, a ciemne postarzają. Według badań kobiety o czarnych włosach mogą być postrzegane jako zaniedbane, a wszystko za sprawą postrzegania młodości. Nie znaczy to, że mężczyźni nie lubią kobiet o czarnych włosach, bo ile ludzi tyle opinii. Mężczyźni na ogół wybierają młode kobiety lub te, których wygląd nie zdradza wieku.

Słowiański typ urody najbardziej pożądany

W powszechnie panującej opinii to słowianki uchodzą za najseksowniejsze kobiety. Przede wszystkim chodzi tu o charakterystyczną urodę, którą cechuje kremowa cera i niebieskie lub zielone oczy. Całość dopełniają blond włosy o złotym odcieniu. Nie powinno nas dziwić więc, że blondynki kojarzą się z pięknem, naturalnością. Co więcej, jasne włosy kojarzą się z niewinnością i czystością. Uwarunkowania historyczne słowianek mogą przypisać im cechy takie jak opiekuńczość, zaradność i chęć założenia rodziny.

Podsumowanie:

Mężczyźni chętniej wybierają blondynki z kilku względów. Badania wykazały, że kolor włosów zdradza cechy charakteru. Mężczyźni kojarzą kobiety o jasnych włosach ze zdrowiem i witalnością, a to z kolei ma mieć wpływ na ich potomstwo. Z drugiej strony, blondynki są również kojarzone z uległością. Idąc tym tropem myślenia, mężczyźni chętniej zapraszają na randki właśnie blondynki, sądząc, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, aby te im odmówiły. Uwarunkowania genetyczne i popkultura także mają ogromny wpływ na wybory mężczyzn — Marilyn Monroe wyznaczyła kanony piękna, w których znalazły się również blond włosy. Nienależny zapominać również o uwarunkowaniach historycznych, do których należy słowiański typ urody.

Które blondynki są najładniejsze?

mężczyźni wolą blondynki

Kolor włosów ma być wyznacznikiem zdrowia i witalności. Według mężczyzn to blondynki mogą pochwalić się nimi najbardziej.

mężczyźni wolą blondynki

Słowiański typ urody także ma wpływ na wybory mężczyzn. Słowianki kojarzone są z naturalnością, opiekuńczością i niewinnością.

mężczyźni wolą blondynki

To, że mężczyźni wola blondynki, wynika poniekąd z popkultury, a dokładnie ikony Marlin Monroe, która wyznaczyła kanony piękna.

mężczyźni wolą blondynki

Jasne włosy odmładzają wygląd kobiety. Wyborem mężczyzn często padają kobiety, których uroda nie zdradza wieku.

mężczyźni wolą blondynki

Mężczyźni, wybierając kandydatkę, myślą przyszłościowo. Zazwyczaj jest to związane z ich przyszłym potomstwem.

ZOBACZ GALERIĘ:

  1. Gdzie mieszka Małgorzata Rozenek-Majdan? Gwiazda ma spektakularny apartament
  2. Netflix użył polskiego hitu disco-polo w swojej produkcji. Czy świat pokocha piosenkę Ona tańczy dla mnie?
  3. Dlaczego nie można oddawać krwi podczas okresu? Odpowiadamy!